Спеціалізація «Цифровий дизайн» – це сучасний напрямок дизайну, результати якого відображаються на будь-яких цифрових моніторах і, безпосередньо, впливають на зручність та естетичність комунікації між технікою і кінцевим користувачем.

Незалежно від того, чи це монітор комп’ютера або ноутбука, сенсорний дисплей планшета чи мобільного телефона, сучасний телевізор чи навіть екран дисплею в побутовій техніці – це все обов’язково демонструє користувачу динамічну цифрову графіку, з якою йому і доводиться взаємодіяти для виконання своїх завдань. 

 

Мета спеціалізації – надати актуальні теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов’язків у сфері цифрового дизайну та підготувати студентів для подальшого працевлаштування.

 

Результати навчання

За результатами успішного  навчання випускник спеціалізації набуде таких умінь та навичок:

 • здатність до професійної роботи над дизайн-проектами у командах;
 • володіння сучасним програмним забезпеченням для виконання поставлених завдань, зокрема: Adobe Illustrator, Photoshop, Adobe Xd, FIGMA, Cinema 4D, Blender; Adobe After Effects, Jira, Trello, Miro та іншими; 
 • вміння аналізувати, досліджувати та проектувати сайти, мобільні додатки, інтерфейси та досвід користувача;
 • вміння створювати 3D-графіку, анімаційну графіку та цифрові ілюстрації;
 • здатність до проведення глибинних інтерв’ю та аналізу цільової аудиторії користувачів продукту;
 • здатність аналізувати науково-технічну інформацію при проведенні науково-дослідних робіт;
 • здатність проведення наукових досліджень на відповідному рівні.

 

Спеціалізацію формують такі основні дисципліни:

 

Майбутні позиції та ролі в ІТ

Якщо раніше у дизайнерів була одна узагальнена посада графічного дизайнера, то з розвитком технологій та економіки в цілому, значно розширився перелік затребуваних вузьких спеціалістів:

 • Дизайнер цифрової графіки
 • UX\UI-дизайнер
 • Веб-дизайнер
 • Дизайнер мобільних додатків  
 • Моушн-дизайнер 
 • Цифровий ілюстратор 
 • Продуктовий дизайнер

Переконані, що цей перелік з кожним роком лише розширюватиметься.

 

Які особливості організації навчання за цією спеціалізацією, як побудований навчальний процес?

Аби підготувати справді чудових та сформованих спеціалістів в сфері цифрового дизайну було створено особливий підхід до навчання, ключовими особливостями у якому є:

 • трендові дисципліни;
 • викладається лише актуальна та есенційна інформація (решта доступно в YouTube);
 • максимум практики;
 • програми, що побудовані як реальні проекти в справжніх дизайн-студіях (ІТ-компаніях);
 • вся робота відбувається в командах над існуючими проектами під керівництвом практикуючих менторів;
 • всі викладачі курсів є досвідченими практиками – рівня senior або вище з багаторічним досвідом;
 • студенти мають можливість стажування в найкращих ІТ-компаніях та дизайн-студіях;
 • участь у дизайн-марафонах та хакатонах; 
 • студентський дизайн-клуб.

 

Викладацька команда

Вся команда викладачів стала улюбленцями студентів, і не дарма, адже кожен з них, окрім відповідної освіти, має великий практичний досвід, сучасну життєву позицію і величезний заряд енергії та позитиву, вирізняються особливими вміннями згуртувати та змотивувати. 

Керівник спеціалізації Микола Воронін, дизайнер зі стажем понад 15 років, автор багатьох успішних курсів з UI\UX та Digital-дизайну. Під його керівництвом випущено 18 груп (більше ніж 300 студентів), які зараз успішно працюють у кращих ІТ-компаніях та дизайн-студіях України. Микола засновник CEO Voronin Design Studio однієї з найкращих дизайн-студій Західної України та організатор перших конференцій від Всесвітнього порталу дизайнерів «Behance.net», а також є одним із співзасновників школи LITS UI/UX дизайну у 2013 році. 

Олександр Толмачов викладач дисципліни «Social media production» (smp), більше ніж 10 років досвіду у фото- та відеозйомці. Співзасновник відеопродакшену Vroll production.

Андріана Волошин викладач дисципліни «Основи цифрової графіки» та «Service design». Experience designer у EPAM Systems. Використовує в роботі сучасні методології Design thinking та Service design. Вважає, що дизайнер професія, перш за все, про любов до людей, оскільки основна місія спеціалістів в цій сфері створити продукт, який буде вирішувати їхні проблеми та задовольняти найвибагливіші потреби. А якщо говорити про університет, то Андріана вважає, що студенти це одне з її найбільших джерел натхнення та мотивації до постійного розвитку.

Любомир Гаврильчак викладач дисципліни «Social media production», навчає відеозйомці та монтажу. Досвід роботи у сфері 4 роки. В основному займається відеомонтажем та зйомками, а також відеоанімацією. Має великий досвід відеозйомки дроном. Вільно володіє основними програмами для відеомонтажу, створив для них свої пресети та продумав алгоритми роботи з багатьма завданнями.

Євген Тюлєнєв викладач дисципліни «Дизайн мобільних додатків». Вже більше ніж 8 років працює у сфері дизайну. Розробляє дизайн та логіку продуктів, якими користуються не тільки в Україні, а й за кордоном. UX/UI Дизайнер в Cieden.

Кому краще обрати цей напрям?

Спеціалізація «Цифровий дизайн» це про креативність та організованість водночас. 

З однієї сторони дизайнер має постійно тримати руку на пульсі, адже тренди в цій сфері змінюються просто з блискавичною швидкістю, має бути хорошим оратором, аби донести свої часто «крейзі-ідеї» до замовника, бути максимально відкритим до всього нового – натхнення досить примхливе, інколи наздоганяє в найнеочікуваніший момент.

Та з іншої сторони цифровий дизайн – це фантастична уважність, чітка логіка, тотальний контроль та організованість. Адже, аби бути успішним у своїй ніші – варто міцно стояти на ногах, пам’ятати, що якою б цікавою не була ідея, практичність понад усе, терміни не гумові і часто швидкість значить більше ніж решта.

І, звісно, хороший дизайнер – завжди психолог, який вміє керувати своїми емоціями, розуміє почуття замовника і знає як оперувати цими інструментами для задоволення потреб та бажань клієнта.

Якщо ваша творчість та холодний розум крокують пліч-о-пліч, тоді ця професія, без сумніву, стане вашим скарбом. Буде не просто, але дуже цікаво.

 

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити атмосферу нашого університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – реєструйтеся на консультацію:

Для цього просимо зареєструватися:

Детальніше про умови вступу та правила прийому в IT STEP University можна дізнатися за телефонами: