В період карантину проведення навчання стало непростим челенджем, як для студентів, так і для викладачів. Адже просто запустити трансляцію і розказати/показати матеріал не завжди сприймається студентами настільки якісно як би це було проведено в живу. Для онлайн-навчання переважно застосовують наступне програмне забезпечення: Zoom, Google Meets, Discord, Microsoft Teams, тощо. Ці програми є самодостатніми, в кожної з них є свої плюси і мінуси. Але варто задати питання – наскільки цікаво самим студентам слухати предмет і наглядно сприймати інформацію? 

Аби не порушувати правила картину, є можливість проведення пар у VR-просторі. Технологія в загальному є недешевою, але є вихід – молодий проект Mozilla Hubs.

Що це таке і як цим користуватися? Все дуже просто – переходимо на сайт https://hubs.mozilla.com

Далі для додаткових опцій потрібно залогінитися, підтвердити електронну пошту і тоді можна жмакнути 🙂 завітну кнопку “Create a Room”. 

 

В налаштуваннях можна додати стандартний або власний аватар, вибрати сцену (вигляд нашої кімнати), вказати свій нікнейм і само-собою поділитися лінком на сесію. Розмір кімнати можна змінювати, також підтримується голосове спілкування, розшарення свого робочого стола і багато інших функцій, таких як: створення власних об’єктів або використання із Google Poly або Sketchfab, що додасть більше можливостей для цікавого проведення уроків.

Кімнати є на будь-який смак, є навіть в університетському стилі:

 

Можна, як було сказано вище, розшарити свій дисплей/вікно і проводити презентації:

 

Вигляд кімнати із позиції викладача, щоб бачити своїх студентів:

 

Також є прекрасна можливість демонстрації різних об’єктів, до прикладу молекулярної форми графену:

 

Є також мітінг-руми:

 

Завжди є вихід як покращити ситуацію, зокрема використовуючи цифрові технології. Можна проводити пари віртуально – так, ніби це в живу, ніби в грі. А головне – це безкоштовно і доступно з будь-якого девайсу: телефону, планшету чи комп’ютера.

 

Матеріал для публікації підготував викладач ІТ СТЕП Університету Орест Райтер.

 

 

 

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити атмосферу нашого університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – реєструйтеся на консультацію: