7 липня 2020 року відбувся успішний захист бакалаврських кваліфікаційних робіт перших випускників нашого університету. До Вашої уваги представляємо деякі з них.

Тема: “Розробка інтелектуальної системи розпізнавання об’єктів у відеопотоці”

Виконавець: Михаш Андрій

Керівники: Пелешко Дмитро, Олена Винокурова

Бакалаврська робота присвячена розробці мультимодальних мереж для розпізнавання образів у відеопотоці. 

Візуальне розпізнавання мови, також відоме як читання по губах, є завданням розпізнавання змісту промови у відео тільки на основі візуальної інформації. У цій роботі було продемонстровано, що включення візуальної інформації в аудіо-системи розпізнавання мови може принести очевидне поліпшення продуктивності, особливо в тих випадках, коли кілька динаміків присутні або акустичний сигнал є зашумленим. В роботі запропоновано дві конволюційні мережі для обробки аудіо модальності та відеомодальності. Далі ці дві мережі були поєднані в мультимодальну мережу на основі ансамблеєвих методів. Проведені експерименти підтверджують ефективність підходу, що розвивається. Розроблений студентом метод забезпечує розпізнавання окремих слів англійською мовою на рівні 90% точності.

Тема: “Розробка мультиплатформенного додатку з використанням Spring Boot, Angular та Kotlin”

Студенти: Бабій Олексій, Вовк Владислав, Хом’як Володимир.

Керівник: Гриник Ростислав

Мета комплексної бакалаврської роботи полягає у створенні кроссплатформенного сервісу для підтримки фізичних тренувань та автоматизації ролі фізичного фітнес-тренера. Результатом роботи є розроблений сервіс на основі мікросервісної архітектури. Створений додаток передбачає доволі просте та зручне масштабування і розширення функціоналу. Додаток доступний для веб та для Android-платформ. Сервіс має можливості підбору програм тренувань, самостійного їх створення та контроль прогресу. Унікальність сервісу в тому, що він поєднує в собі широкий набір функціональних можливостей та може працювати з різних платформ. Аналогів є багато, але в них обмежена кроссплатформенна доступність і в більшості випадків вони направлені на реалізацією тільки однієї або доволі обмеженого переліку задач.

Тема: “Розробка та оптимізація UX, UI  у сучасному сервісі замовлення та доставки їжі”

Виконавець: Нікулін Артем 

Керівник: Воронін Микола 

Мета роботи — створення прототипу  інтерфейсу сайту для продажу їжі, що буде відповідати сучасним стандартам до UI та UX. 

У ході роботи було проаналізовано історію взаємодії людини та комп’ютерних систем, виникнення візуальних інтерфейсів та підходів до їх створення. Враховуючи історичний процес та тенденції, опрацьовано вимоги до сучасного сервісу замовлення їжі. Визначено ті візуальні рішення, інструменти та процедури, які є найбільш доцільними для створення інтерфейсу, що продає їжу. Створено вайрфрейми, стилістику та робочий прототип, що готовий до передачі команді розробників. Отриманий результат має практичне значення, адже він готовий до подальної розробки та, за умови наявності персоналу та інфраструктури, до комерційного застосування. Прототип, отриманий у результаті, може стати основою для розробки сайту і, у майбутньому, ведення комерційної діяльності.

Тема: Застосування методології сервіс-дизайну для автоматизації та оптимізації процесів роботи спортивних залів

Виконавець: Гринчук Назар

Керівник: Волошина Андріана

В роботі проаналізовано і використано для практичної розробки методологію «Сервіс-дизайн». Дослідження та інструменти описані зі сторони практичної реалізації продукту. Для демонстрації використаних процесів, таких як формування стилістики чи розробка User Flow, всі досягнення відображені в дизайні мобільного додатку для мережі спортивних залів, а також в ілюстраціях важливих етапів дослідження. Серед важливих досліджень це CJM, IA, формування персон.

Актуальність теми було підтверджено завдяки проведеним дослідженням місцевого ринку. Студент  дослідив декілька основних представників спортивних мереж України та навів сильні та слабкі сторони роботи їхнього сервісу. В результаті, виявив потреби та проблеми сучасних користувачів, які потрібно задовільнити та продемонстрував свій варіант в даній роботі, як це можна зробити. Щоб добре зрозуміти своїх користувачів було проведено ряд інтерв’ю з потенційними користувачами, на основі яких студент сформував персони, та розробив 2 CJM. Крім цього, було сформовано інформаційну архітектуру додатку, для демонстрації досягнутих рішень. Вони використані для автоматизації і оптимізації процесів роботи спортивних мереж.