5 та 19 червня в онлайн-форматі студенти програми доуніверситетської підготовки успішно захистили власні проектні роботи, над якими працювали протягом декількох місяців під наставництвом менторів.

За два дні студентами було представлено порядку 20 проектних робіт. Детальніше про кожну з них далі:

Проектна робота “Swipery” 

Ментор: Олександр Кравченко 

Учасники: Демчук Софія, Барчук Аня, Бобик Вадим, Ільченко Денис

“Swipery” – це ігровий тренажер на смартфоні, що дозволяє швидко вивчати та  повторювати українську  граматику через певні твердження. Також в програмі наявна теорія і пояснення конкретних граматичних випадків. Головне, це гейміфікація навчального процесу і допомога студентам в успішному складанні іспитів. Фішкою “Swipery” є те, що гра побудована на системі досягнень і рекордів та дозволяє змагатися з друзями. 

Цікаво, що проект може спеціалізуватись не лише на одній мові: це може бути  англійська, французька, китайська мови. Головним залишається Quizlet, який теж має формат карток і не обмежується контентом. Проект “Swipery” написаний для Android-платформ з використанням програмної мови Java та бази даних SQLite. 

Проектна робота “FastRoom”

Ментор: Олександр Кравченко  

Учасники: Теплий Данило, Яворська Настя, Болошина Світлана, Поплавський Олексій, Довба Андрій 

FastRoom” – це зручна програма на смартфоні, що дозволяє отримувати детальну інформацію про зайнятість аудиторій та конференц-залів у вашому навчальному закладі. Спеціально до  захисту проектної роботи, студенти розробили версію для IT STEP University. Проект дозволяє вирішити проблему “розгубленості” людей у закладі та являється водночас потужним інструментом для студентів та викладачів. 

FastRoom” має зручний функціонал з окремими фічами: розділ з улюбленими аудиторіями, новини та івенти навчального закладу, можливість відслідкувати увесь графік конкретного викладача (дуже корисно тоді, коли студенту варто його “переловити”). Проект написаний на базі програмної мови Java, яка вивчалась впродовж курсу, а також  бібліотеки Android. Крім цього студенти використовували  SQLite для зберігання великих об’ємів інформації та зручної її обробки. 

Проектна робота “Friends Lab”

Ментор: Олександр Кравченко 

Учасники: Лещак Андрій, Голоскова Альона, Мартинюк Святослав, Маслянка Володимир

Головна ідея проекту – це можливість об’єднувати людей в різних місцях та створювати нові знайомства. Проект представлений у вигляді окремої соціальної мережі в додатку. Основна перевага Friends Lab – це глибокий функціонал  та цікаві фішки в кожному розділі додатку, для прикладу: при зазначені геолокації місця зустрічі певне коло друзів мають змогу вказати унікальні місця саме в їхній локальній місцевості. Цими точками можна ділитися між друзями, а також приховувати від інших. У межах навчального закладу проект був розроблений на програмній мові Java, а також на основі бібліотек Android, які вивчались протягом курсу. Для забезпечення функціоналу карт й геолокацій студенти використали бібліотеки Google карт. Для реалізації системи користувачів, ролей, та створення подій були задіяні бази Firebase, які дозволили зберігати усю інформацію на окремій хмарі. 

Проектна робота “KFC”

Ментор: Ірина Фіцик

Учасники: Басараба Анастасія, Ковальський Віталій, Мовчан Андрій, Шацков Назар

Метою проекту “KFC” є розробка нового дизайну для сайту компанії KFC в Україні та заміна існуючого дизайну компанії. Потенційними конкурентами можуть бути й інші розробники сайтів, що запропонують компанії оновлення їхнього сайту. Команда використовувала такі технології як Viewport Meta, IPhone/Mobile Compatible. Також знадобилися знання з  предметів HTML/СSS, JS, jQuery, англійська мова, риторика.

Проектна робота Спорткомплекс GMSport”

Ментор: Ірина Фіцик

Учасники: Добрянський Мартин, Маковецький Тарас, Рубай Петро, Мечержак Даниїл

Суть проекту “Спорткомплекс GMSport” –  це швидка реакція offline-бізнесу на діяльність в умовах карантину. Передбачає створення сайту для спорткомплексу та пропозиції послуг online. Команда виділила декілька основних переваг проекту: створення сайту для збільшення продаж та залучення клієнтів; унікальний дизайн сайту, що відповідає корпоративному стилю компанії; адаптивна верстка сайту; сповіщення про замовлення, що надходять на пошту; майбутня інтеграція з CMS-системою; унікальність в поданні на сайті інформації щодо розминки м’язів в домашніх умовах.

Для роботи над проектом команда використовувала Viewport Meta, IPhone/Mobile Compatible, HTTP-протокол. Також знадобилися знання з  предметів HTML/СSS, JS і jQuery, елементи PHP, Figma, колористика, частково UX/UI-дизайн, англійська мова, риторика. Подальші плани команди щодо проекту – обрати CMS-систему та інтегрувати сайт, підписати договір з клієнтом про підтримку сайту.

Проектна робота “Криптовалюта IMovie”

Ментор: Ірина Фіцик

Учасники: Запотічний Святослав, Хоміщак Максим, Іванчук Захар, Мельничук Олександр

Криптовалюта IMovie була розроблена для того, щоб будь-яка людина, яка володіє криптовалютою або хоче придбати фільм анонімно, могла скористатися нашою криптовалютою для цього. Кожна транзакція обробляється в блокчейні Ethereum і може гарантувати безпеку і швидкість транзакцій. Придбати криптовалюту можна на нашому сайті за допомогою банківської карти або будь-якої іншої криптовалюти. Команда виділила топ-5 основних переваг проекту: технології майбутнього; використання технології Blockchain; анонімність криптовалюти; створення сайту з унікальним дизайном; гарантія безпеки та швидкості транзакції. Сама ідея проекту є унікальною і на разі не має аналогів. Використані технології: Viewport Meta, контракт Rest API; PHPMyAdmin; MySQL; PHP; SSL; Python; Web3; Python Requests; Ethereum Smart Contracts; ERC-20. Також знадобилися знання з  предметів HTML/СSS, JS, Python, PHP, Blockchain, англійська мова, риторика. Команда планує  зреалізувати нову технологію, покращити та додати фішок, і випустити монети Imovi 2.0.

Цікаво, що студенти програми доуніверситетської підготовки представили і ряд Android- та комп’ютерних ігор:

Проектна робота “Android-гра Flying Fish”

Ментор: Сергій Іщеряков 

Учасники: Юрчук Остап, Юрчук Назар, Щеп’як Арсен, Коломієць Йосип, Підгородецький Олександр

Проектна робота “Android-гра Flappy Bird”

Ментор: Сергій Іщеряков 

Учасники: Мирон Дадак, Рожило Євген, Борак Роман, Бурмич Флавіо, Остап Блисців, Вітя Самолкін

Проектна робота “Android-ZNO”

Ментор: Сергій Іщеряков 

Учасники: Шалапський Олег, Держило Адріан

Мета проекту – підвищення мобільності процесу підготовки до ЗНО.

Проектна робота “Android-електронний довідник Котики та песики”

Ментор: Сергій Іщеряков 

Учасники: Ліда Пастернак, Олеся Головата, Лоскутов Максим, Кустов Валерій, Нагірний Павло

Проектна робота “Android-електронний розподілювач бюджету”

Ментор: Іщеряков Сергій

Учасники: Качмар Діана, Володя Піндак, Долепа Павло, Штибель Юра, Грева Павло, Голодняк Андрій, Ростик Балух, Дмитро Макайкін.

Проектна робота “Вчимо цифри”

Ментор: Іщеряков Сергій

Учасники: Гадзало Владислав, Рибак Владислав, Кащеєв Нікіта 

Проект “Вчимо цифри” – це Android-аплікація, за допомогою якої можна мотивувати дітей віком 3-5 років до вивчення математи. 

Для розробки командам знадобилося Android Studio та знання з програмування мовою Java.

Проектна робота “JavaSwing-гра Snakes”

Ментор: Сергій Іщеряков 

Учасники: Роман Кінаш, Закохайло Марина, Родич Олександр, Косован Василь, Яремко Мирослав

“JavaSwing-гра Snakes” – це комп’ютерна гра, для створення якої студенти використовували Eclipse – навчальне середовище Java-розробника. А для розробки проекту знадобилися знання з програмування мовою Java.