Ментор, наставник, body-guy – всі ці слова асоціюються з людиною, яка допомагає, супроводжує, піклується, передає деякі навички та формує культуру робочого та навчального середовища. В сучасному світі V.U.C.A. такі спеціалісти є незамінними працівниками в будь-якій організації. Колектив, дедлайни, робоче або навчальне середовище відіграють значну роль в компанії, і будучи спеціалістами у своїй сфері працівники звертаються за порадою саме до HR-ів.

Для нас, як сучасного університету, роль HR-ментора є невід’ємною складовою навчального процесу. Студенти, вступивши на навчання, розуміють, що будуть мати наставника та друга, до якого можна звернутися як за професійною так і за особистою порадою. Це надає їм відчуття свободи і підтримки в університеті вже з перших днів навчання. Для наших студентів таким HR-ментором є Саміра Султанова, яка із задоволенням поділиться враженнями та розкриє декілька таємниць роботи з молодими майбутніми спеціалістами в ІТ-сфері:

“Якщо говорити про менторство загалом, то для мене це один із інструментів для прокачування своїх особистих та професійних навичок. Будучи студенткою, я сама хотіла, щоб у мене був такий друг-наставник, до якого можна було б звернутися за будь-якою порадою.

Мій день в університеті починається з того, що я бачу сонні очі студентів, які прагнуть знань і мене це дуже мотивує. Стараюся кожен ранок починати з чашки кави у їхньому колі. Це допомагає мені пізнавати їх ближче з усіх сторін та бути з ними на одній хвилі. Загалом моя роль дуже проста: чогось не знаєш чи не зрозумів – запитай в мене. Студенти завжди знають де мене знайти. Однією з моїх основних функцій є моніторинг їхньої успішності. Завжди тішуся, коли бачу результат. Також керую їхнім навчальним та позанавчальним процесом. Формую розклади навчання, івенти, тренінги, стежу за виконанням їхніх проектних робіт. Щодо позанавчального процесу, то можу сказати, що відпочивати круто та цікаво ми точно вміємо. Хто стежить за нами давно – точно бачив наші неодноразові виїзди за кордон, які супроводжуються навчанням та екскурсіями в іноземні ІТ-компанії, поїздки на природу та тімбілдінги різних напрямів.

 

Для того, щоб завжди залишатися неформальним лідером в очах студентів, стараюся бути в тренді та в курсі всіх подій, які їх цікавлять та про які вони говорять. Зокрема, намагаюся вчасно і швидко реагувати на запити та ідеї студентів, такі як: організувати хакатон, запросити спікера, якого б їм хотілося послухати та перейняти досвід, піти на конференцію, та просто приділити їм час і розділити враження від пар. В основному, я стараюся створити їм комфортне середовище для навчання в університеті та трохи змінюю стереотипи про студентське життя.

Також невід’ємною частиною моєї роботи є постійне навчання та розвиток мене як всебічного HR-ментора. Оскільки університет тісно співпрацює з компанією SoftServe, цього року закінчила курс “Global HR Management in IT”. Навчання було складним, але дуже цікавим. Можу сказати, що досвіду та нових ідей в мене з’явилося багато. Планую з нового навчального семестру реалізувати багато нових фішок, але розкривати всі карти поки що не буду – нехай для студентів це буде сюрпризом.

Про роботу зі студентами можу ще багато говорити, але хочу зазначити, що вже за пів року роботи та навчання в університеті спостерігаю грандіозний результат: студенти стають вмотивованими, сміливішими  та впевненішими в собі. Якщо на початку можна побачити страх до непізнаного, то через місяць часу цей страх зникає, студенти чітко знають за чим прийшли в університет. Через рік я бачу вже сформованого студента, а ближче до випуску це вже цілеспрямований успішний майбутній працівник крутої компанії.

І я з легкістю можу сказати, що на випуску я не буду переживати про їхнє майбутнє, адже ми докладаємо максимальних зусиль до розвитку кожного студента, як професійного так і особистісного.

Невдовзі ми чекаємо поповнення в нашу команду, тому даю короткий опис нашого студента, щоб майбутні абітурієнти могли з легкістю знайти себе та обрати своє круте середовище для навчання і не тільки.

Отож, якщо ти вільний та впевнений в собі та своїх силах, знаєш до чого прямувати та який напрямок обрати, мрієш про могутню цілеспрямовану команду поруч з собою, прагнеш нових знайомств та хочеш отримати круті hard та soft skills – ми чекаємо тебе в нашій ІТ СТЕП сім’ї.”

 

 

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити атмосферу нашого університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – запрошуємо завітати до нас.

Для цього просимо зареєструватися:

Детальніше про умови вступу та правила прийому в IT Step University можна дізнатися за телефонами: