Зараз особливо актуальним є питання особистої ефективності. Ми поцікавилися в студентів IT Step University, що ж для них є особистою ефективністю? Як проводять день в умовах карантину? Що допомагає включитися в робочу атмосферу вдома та як покращити концентрацію, аби менше відволікатися від навчального процесу?

Наші студенти поділилися своїми думками. А ми ділимося з вами 🙂

Наталя Правосудова, студентка 1 курсу IT Step University:

Для мене особиста ефективність – це коли вкінці дня я можу розпочати свій особистий  щоденник зі слів “це був класний день!”

Зазвичай, мій день розпочинається о 6:00, але попри те я дуже люблю поспати довше. Мій лайфхак – починати день з зарядки ще в ліжку. Я роблю невеличку тибетську гімнастику. Далі займаюся медитацією і аж потім сніданок.

Кожного місяця я ставлю собі цілі. В кінці кожного тижня обираю зі списку декілька на наступний тиждень. Кожного вечора аналізую цей день та планую наступний, також враховуючи свої цілі.

Я залишаюсь включеною навіть вдома завдяки чіткому плану на день, де кожна хвилина розписана, це дає мені змогу не втрачати темпу і бути далі продуктивною.

Для мене комфортне місце – це ноутбук, планер, кімнатна рослина поруч і коркова дошка, де в будь-який момент можна прикріпити свою ідею.

Мені дуже “заходить” дистанційне навчання, тому що я абсолютна інтровертка. На дистанційному навчанні немає зайвої комунікації з людьми, не потрібно витрачати час на добирання в університет, з’являється більше часу на себе.  На лекціях все чітко видно і чути, що пояснює викладач, тому можна навіть подумати, що це приватна лекція. Для мене це мабуть найкращий формат навчання який тільки може бути.

Як покращити концентрацію? Бути зацікавленою в тому, що тобі розказують. А щоб бути в цьому зацікавленою, потрібно зрозуміти для чого воно тобі потрібно.

Щоб бути результативною потрібно планувати день, тиждень, місяць, чітко знати чого ти хочеш в цей період життя.

Перший пріоритет – це навчання. Другий – спорт. Третій – саморозвиток. На жаль, часто так стається, що навчання перекриває всі інші плани. Зараз я дотримуюсь карантину, тому сиджу вдома, проте, крім навчання, займаюсь йогою та стретчингом, проходжу додаткові курси онлайн та багато читаю.

З одногрупниками комунікую онлайн, буває зідзвонюємось по відеозв’язку, щоб вирішити якісь питання по навчанню.

Завдяки карантину я знайшла більше часу для себе, тому почала його планувати, щоб використати ефективніше. Завдяки плануванню я отримую ще деякі нові звички. Висновок: потрібно цінувати час треба виконувати вчасно завдання, треба уважно слухати лекції.

Самков Антон, студент 2 курсу IT Step University:

“Для мене особиста ефективність – це зусилля, які я вклав у роботу, навчання або інші справи. Те, що зробив сам завдяки своїм знанням та навичкам. Вимірюю підсумком усього виконаного, наприклад сьогодні я витратив 3 години на вивчення html, а знання які я отримав за цей час і є результатом особистої ефективності.

Мій день розпочинається так само як і в кожного: прокинувся, водні процедури, сніданок і т.д.

Плани я створюю на 2-3 дні, мені так краще. Пріоритетом ставлю те, що для мене є більш важливим, але спочатку виконую незначні справи та завдання, щоб мене нічого не хвилювало. Лише потім починаю робити те, що важче і важливіше. Мені не потрібна якась особлива причина аби почати виконувати домашні завдання. Це знання, які треба отримати, і робота, яку потрібно вчасно здати.

Мені комфортніше працювати сидячи на дивані з ноутбуком на ногах, а поруч невеликий столик для блокноту, горня. Для концентрації на навчанні необхідне розуміння того, що це важливо і корисно. Інакше навіть примус і контроль не будуть ефективними. Маючи бажання і мотивацію,  кожен може працювати ефективно, треба лише захотіти. Окрім навчання займаюся спортом, оскільки тренажерні зали зачинені, виконую вправи з воркауту, аби тримати форму. Люблю слухати музику, їсти, вчу історію, малюю, створюю графічні об’єкти. Я просто розумію, що якщо нічого не робити то нічого і не досягнеш, тому важливість вдосконалення вмінь та знань дає  мені поштовх до самодисципліни.”

Мазурчак Марта, студентка програми доуніверситетської підготовки IT Step University:

“Особиста ефективність – це постійне виконання нових задач. Навіть під час карантину їх кількість не зменшилася. Тому не відкладати, а виконувати і, що дуже важливо, робити це якісно і з віддачею. Ефективність вимірюю в тому, як я себе почуваю на наступній задачі, що так чи інакше грунтується на результатах виконання минулої: якщо впораюсь, значить минула була виконана добре.

День розпочинається зі склянки води, зарядки, перевірки повідомлень, а якщо біля мене спить кішка, то обов’язково її “пожмякаю” 🙂

Плани на день створюю в обов’язковому порядку.

Аби почуватись комфортно під час навчального процесу, обов’язково біля мене повинна стояти пляшка з водою, телефон, ручка та блокнот, і ще якийсь предмет-два, залежно від настрою, обставин, подій. Також аби менше відволікатися від навчального процесу – зачинена кімната, тиша, в радіусі півметра тільки необхідне: ніякої їжі, приставок, от в тому дусі.

Аби бути результативним вдома і використовувати цей час на користь потрібно насамперед скласти повний обширний список усіх задач, які тільки можуть бути. Наприклад: я готуюсь до ЗНО – от вже і є близько 10 задач: читати літературу, писати конспекти, проходити тести і т.д. Під час карантину я постійно вдома – відповідно: треба підтримувати порядок, готувати їсти. І от такими темпами утворюється список, довжиною в рулон шпалер. Відкриваєш блокнот і розміщуєш усі задачі по днях, годинах, визначаючи  пріоритетність, чергування. Це дуже допоможе вставати раніше а не спати до 12 🙂

Пріоритети розставляю залежно від потенційної вагомості результату.

Допомагаю татові із будівництвом, читаю, прибираю, як-не-як тренуюсь, намагаюсь саморозвиватись. Дисципліна в мене в крові!”

Мартин Добрянський, студент програми доуніверситетської підготовки IT Step University:

“Особистою ефективністю для мене є обсяг результатів виконаної мною роботи.

Мій будній день починається по-різному (залежно від настрою), зазвичай — з чашки чаю з бутербродами.

Я ніколи не створюю ніяких планів на день або на тиждень тому, що коли я йду по плану, весь світ йде проти нього 🙂

Включитись в навчання в домашніх умовах мені допомагає цей самий чай, який я п’ю зранку. Інколи під час роботи включаю собі музику (якщо вона не впливає на мою концентрацію). В загальному на моєму робочому місці має бути порядок.

Дистанційний формат мені сподобався. Щоб бути результативним вдома, потрібно з самого ранку налаштуватись на продуктивну роботу. Думаю краще працювати не в своїй кімнаті, бо там зазвичай хочеться відпочивати. Щоб розставляти правильно пріоритети потрібно подумати як те чи інше впливає на твоє життя через рік. Окрім навчання, я роблю фотографії, малюю, дивлюсь фільми. Вся моя дисциплінованість тримається виключно на моєму настрої.”

 

 

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити середовище університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – запрошуємо до нас!

Для цього просимо зареєструватися:

Детальніше про умови вступу та правила прийому в IT Step University можна дізнатися за телефонами: