Ця публікація must read для тих, хто хоче розвиватися у сфері цифрового дизайну. Поспілкувалися з арт-директором Voronin Design Studio та керівником напряму Digital дизайн в IT Step University. Про тренди галузі, перспективи здобуття освіти за даною спеціалізацією та поради для абітурієнтів читайте далі.

 

 

Миколо, чому цифровий дизайн зараз є затребуваним на ринку? Що принесла ця галузь у наше життя?

Технології принесли полегшення та пришвидшення життя користувачів, тобто нас з Вами. Вирішення болей, певних потреб та задач. І саме за рахунок цифрового дизайну або ж цифрового сфери, взагалі цієї галузі в IT, ми можемо швидше замовити їжу, швидше дістатися з однієї точки в іншу, поспілкуватися з людьми, які знаходяться за тисячі кілометрів від нас (Skype, Viber), вирішити справи. 

Це допомагає правильно побудувати робочий процес, за допомогою Trello чи Jira, емейлів та інших засобів організації процесу роботи, комунікації та взаємодії команд.

 

На Вашу думку, чому варто вступати на спеціальність Digital дизайн?

Digital дизайн – це крута суміш творчої компоненти з технічним мисленням та смаком філософії. І як наслідок, це сучасна реінкарнація спеціальності “графічний дизайнер”. Вона дає можливість створювати продукти та сервіси, приймати безпосередню участь в процесі, займатися розробкою  зручних сервісів та креативних дизайн рішень. 

 

Чому актуально розвиватися як спеціаліст у digital-сфері?

Весь світ стає digital! Сьогодні ми не уявляємо свого життя, скажімо, без Uber, Glovo чи решти онлайн-сервісів, з якими взаємодіємо практично кожного дня через екрани девайсів. І як наслідок, це просто величезний об’єм роботи, величезне поле для розвитку, удосконалення, пошуку себе. Саме тому, digital дизайн достойний бути окремим напрямом від суто графічного чи архітектурного дизайну. 

 

Чи потрібна для фахівця з Digital дизайну вища освіта? 

Якщо говорити про вищу освіту загалом, то краще її отримувати однозначно в тому напрямку, в якому ви плануєте працювати спеціалізовано. І якщо, наприклад, студент хоче бути дизайнером, розробляти дизайн мобільних аплікацій чи веб-сайтів, то чому б одразу не піти у вищий навчальний заклад, який буде спеціалізуватись на цьому. А крім того, закладе базові навички людини, так звані soft skills, які розширять ваш кругозір та вас, як особистість.

 

Чим відрізняється вища освіта у сфері дизайну від, скажімо, короткотривалих курсів?

Однозначно системністю підходів. Курси – це зазвичай швидко, практично, показово, дещо поверхнево.

А коли людина приходить після курсу на реальний проект, вона розуміє, що є дуже багато деталей та нюансів. А в нас побудоване навчання таким чином, що на перших курсах ми даємо базове розуміння дисципліни, на другому – поглиблюємо, доповнюючи ці знання та розширюючи їхню структуру. Як то кажуть “копаємо глибше”. І в кінці, за рахунок часу, в людини вже сформоване і розуміння повного процесу, і глибина закопування в матеріал, і об’єм інформації, який просто неможливо опрацювати за короткі терміни.

 

Які поради можете дати студентам, які ще вагаються щодо обрання спеціалізації?

Не вагайтеся! Обирайте! Це сучасна галузь, це творча галузь. Це робота з візуальною інформацією, адже 86 % інформації людина сприймає очима, через візуальний канал. 

IT індустрія росте, діджиталізація всіх сфер життя проходить семимильними кроками, і як наслідок, це дуже перспективна галузь, вона буде всюди.

І, звісно – це цікаво! Адже це щось нове, це технології, які змінюються кожного року, нові патерни, нові правила, нові дизайни, нові формати, які приходять і які потрібно досліджувати. Це неймовірна кількість можливостей для самореалізації.

 

Які попередні знання/навички/схильності треба мати? 

Перше, це схильність до дизайнерської творчості. Якщо ви в школі щось малювали, вам завжди подобалося візуально оцінювати речі, ви любите підбирати кольори, працювати з дизайн-рішеннями то однозначно дизайн це ваше. Тому навички, схильності до тогл, що стосується дизайну, малювання, колористики, відчуття прекрасного.

Потрібно враховувати свої таланти та те, що вам подобається. Якщо у студента є талант до математики і йому подобається код, однозначно напрям цифрового дизайну йому буде неатракційним. Якщо студент вже у школі щось малював, розробляв, йому було цікаво візуалізувати, то однозначно цифровий дизайн це його сфера і це буде лише підсилювати та розвивати творчі навики. 

Якщо ви як чистий лист, але такого бути не може :), бо кожна людина має певні задатки, скіли – все і всьому можна навчитися. Головне наполегливість та вірний підхід.

 

Чому ви вирішили продукувати таких фахівців саме у ІТ Степ Університеті?

Галузь росте, кількість роботи величезна, і як наслідок, потрібні молоді сучасні спеціалісти, міленіали або ж покоління Z, оновлені, які вже виросли з гаджетами, зі смартфонами, мають зовсім інакше мислення та інші принципи підходу. Вони зовсім по іншому думають, і як наслідок їхні дизайн продукти на ринку послуг будуть кращі та більш затребувані користувачами нового покоління. 

Відмінна матеріально-технічна база, починаючи від класних мітинг-румів закінчуючи комп’ютерними класами з IMac. 

Студенти отримують правильне скерування. Якщо у великих загальнодержавних навчальних закладах ми часто зустрічаємось з  картинкою, де з 30 осіб в групі 1 взагалі хоч щось розуміє, чому він сюди прийшов і двоє ще більш менш стараються, а решта просто були просунуті сюди батьками і їм нічого не зрозуміло. То в IT Step University свідомі студенти, і їх як мінімум 60-80%. І звісно ж коли люди оплачують продукт, а в даному випадку коли є комерційна основа і батьки студентів оплачують навчання, вони відносяться до навчання більше серйозніше та вимогливіше.

 

Розкажіть, будь ласка, про навчальну програму, які предмети вивчають?

Навчальна програма складається з декількох різноманітних курсів, які загалом покривають всю екосистему цифрового дизайну. Розпочинаємо, звичайно, з основ цифрової графіки. Це якраз старт, щоб підрівняти знання і зрозуміти, як це взагалі працює, що це таке і мати базові принципи цифрової графіки. Адаптивний веб-дизайн: говоримо про і малюємо веб-сайти. Там багато практики і лише есенційна теорія. Дизайн мобільних аплікацій: зараз усі мають мобільні телефони, і як наслідок, у нас є дисципліна, де ми вчимося продумувати, планувати і відповідно дизайнити мобільні додатки.

 

Яке програмне забезпечення використовують при навчанні?

Є базові: Google mail, docs, drive, calendar і тд. Використовуємо різноманітні колабораційні тулзи: Trello, Miro, Jira, Slack, які є в реальних проектах. Звичайно, що спеціалізовані програми для розробки дизайну: Photoshop, Illustrator, XD, Figma, Cinema 4D та інші. І звичайні канали комунікації: телеграм, вайбери, чати. Все по сучасному.

 

Які кар’єрні перспективи студентів, що навчаються на Цифровому дизайні?

Перш за все цифровий дизайнер – це майбутній UX\UI дизайнер, який буде розробляти веб-сайти, мобільні додатки, займатися user experience дизайном. Cубградацій є багато. Окрім того, може бути спеціалізація на цифрову ілюстрацію чи анімацію. 

Враховуючи тісну співпрацю ІТ Степ Університету з ІТ-компаніями та дизайн студіями, студентів не лише беруть на практику, але й запрошують на роботу в разі успішного проходження. Тому питання працевлаштування стоїть перед самим студентом – де саме він хоче працювати, в чому хоче розвиватися.

 

Як Ви будуєте навчальний процес?

Навчальний процес побудований згідно з тим, як відбуваються реальні проекти в реальних студіях. Від початку до кінця. Це зроблено для того, щоб студент, який завершив навчання, прийшовши на роботу, міг легко влитися в проект.  Якщо його ще не забрали на практиці. Більше того, студентам дають проекти, які вони роблять паралельно з лекціями і практичними. Вони працюють в команді над реальною ідеєю, мають реальні реквайременти, мають ментора, який виступає в ролі замовника. Тому процес максимально наближений до реального виробництва, реального процесу в діджитал індустрії.

 

Над якими проектами працюють студенти?

Зазвичай, це різноманітні цікаві стартапи, які мають цифрову компоненту. Це може бути IoT, product design, service дизайн. Це може бути їх комбінація. До прикладу, мобільний додаток для клієнтів фітнес-клубу, навчальна платформа, як market place, де викладачі та автори курсів зустрічаються з потенційними клієнтами, vendor machine, яка дає можливість замовляти через мобільний додаток з різноманітними параметрами, щоб економити час на чергах і не думати безпосередньо перед самою покупкою та багато інших.

 

Які методи навчання є найефективнішими?

Найефективнішою є практика, яка первинно зіштовхнулася з проблематикою. Тому ми будуємо курс так, що у нас є проблематика – є привід, ми починаємо новий проект. На початку знайомимося з командою і розподіляємо обов’язки та повноваження. Ось вам карти, ось вам схеми, поділилися на команди, розподілили, поставили відповідальних. Далі: а які функції потрібні у нашому сервісі для наших користувачів? Значить потрібно поговорити з користувачами. Тому в нас є ціла лекція, як говорити з користувачами, як визначати цільову аудиторію, як створювати персон, і 2 практичних заняття по реальному інтерв’юванню споживачів та створенню персон.

 

Кого з фахівців залучаєте до викладання?

Це есенційні практики, люди, які є спеціалістами, роблять круті продукти і відмінно знають свою справу та добре заробляють:

UI/UX-дизайнер Voronin Design Studio, Андріана Волошин (викладач основ цифрової графіки),

UI/UX-дизайнер Cieden, Євген Тюлєнєв (викладач дизайну мобільних додатків),

фахівець з діджитал-ілюстрації Михайло Присташ, засновник Inkration (викладач комерційної ілюстрації),

Motion Graphics/3D дизайнер в Gameloft Дмитро Левицький (викладач Motion Graphics та 3D графіки),

і я, керівник Voronin Design Studio, Микола Воронін (керівник напряму Цифрового дизайну в ІТ Степ Університеті, викладач адаптивного веб-дизайну).

 

Які маєте плани щодо розвитку Digital дизайну в IT Step University? Можливо це буде унікальна школа?

Плани у нас глобальні, але ітераційно поступові. Зараз ми працюємо над розширенням напряму цифрового дизайну, зокрема цифровий брендинг, тобто брендинг для стартапів. Маємо амбітні плани, щоб IT Step University став як німецька школа Bauhaus в дизайні, місцем про яке говорять і в якому народжуються легенди цифрового дизайну! 

Для цього плануємо брати участь у різноманітних конкурсах, створювати креативні проекти, як соціальні, так і комерційні.

У нас класно склалося, що ми спризмували практичну цифрову освіту з закладами вищої освіти. І це дає гарний симбіоз і колаборацію.

 

Миколо, а чому Ви обрали цей напрям діяльності? Яка Ваша історія?

В дитячому садку я вже малював рукою, чомусь малював очі. Я любив малювати око, як складну цікаву структуру. Далі по життю так склалося, що я був пов’язаний із комп’ютерними технологіями. Саме програмування мені не дуже подобалося, але я почав створювати перші веб-сайти, малювати логотипи. І це так плавно переросло з хобі у професійну діяльність.

 

Який секрет Вашого успіху, як керівника однієї з найвідоміших дизайн-студій Західної України?

Люби те, що ти робиш і роби те, що ти любиш 🙂

 

Де черпаєте натхнення (ресурси, подкасти, книги, івенти…)?

Behance, Pinterest, різноманітні case studies  від інших дизайн-студій, digital проектів. Це про inspiration, або дослідження аналогів. А саме натхнення може бути з різних речей, з різних галузей. Нехай буде мотоспорт. Там є дизайн, там є функції. Чому в мотоциклах решітка саме такої форми, чому ручки розташовуються саме тут, чому сидіння саме такої м’якості чи форми. І так далі, аж до реклами і позиціонування як кожен бренд себе продюсує. 

Природа є дуже крутим дизайнером: ергономічним, органічним. В неї є багато в чому повчитися. Подивитися на гори, специфічні краєвиди, особливо в іншому регіоні, не звідки ми. Дерева баобаби в Африці – це ж геніально! Крутезне дерево, яке вміє виживати в тому кліматі, яке має таку форму стовбуру, але гілочки маленькі. Не просто так, а тому що. Ті ж евкаліптові сосни… великі дерева. Кора, які гілки, як воно виглядає цілісно. Чи Єллоустоун парк, краса у вулканічних гейзерах. Гриби, яка структура, які соти, яка геометрична прогресія використана, щоб побудувати цю форму.  Це все дуже цікаво і це все використовується в дизайні. 

 

Які тренди в дизайні є актуальними?

Звичайно, що в кожному напрямі є свої тренди і вони діляться зазвичай на такі вічні, ситуативні і назвемо галузеві. Вічні – це однозначно мінімалізм, зручність і зрозумілість користувачу. Ситуативні: наприклад цього року модні теплі градієнти, наступного року можуть бути зелені фрактали. Якщо брати юзер інтерфейс, то заокруглені кути в кнопках, чи не заокруглені. Ці тренди мають циклічний характер, як мода на довжину спідниць у дівчат. 

Pantone задає напрям у кольорах, ми теж прислухаємося до їхніх трендових showcases. Якщо брати до уваги саму систему кольорів, то вона корисна в поліграфії, в брендуванні. Рекомендую підписуватися і слідкувати за топовими дизайнерами, інфлюенсерами, підписуватися на популярні пабліки і зберігати собі у колекції по поличках те, що подобається.

 

Що для вас must have і must not в дизайні?

Завжди кажу своїм студентам і колегам, що функція диктує форму, а не навпаки.

Далі, мінімалізм – як верх естетичності і простоти в користуванні. Важко інколи досягти, але коли досягаєш – це дуже круто. Аналізуйте, що вже було зроблено, і що хто робить в цьому напрямку. “А що у кума?” – це дуже хороше українське запитання для всіх дизайнерів.

 

Ваші професійні поради студентам, майбутнім колегам 😉

Перш за все, будьте допитливі, подорожуйте, дивіться, пробуйте себе, цікавтесь різноманітними сферами життя. Нашому мозку дуже допомагає освоєння різноманітних напрямків, бо формуються нові нейронні зв’язки і так ми стаємо кращими. Інколи може щось не виходити, нічого страшного, показав замовнику, колегам, отримав фідбек, сприйняв його і перемалював, все. Головне зробити перший крок – не боятися.

 

 

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити середовище університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – запрошуємо до нас!

Для цього просимо зареєструватися:

Детальніше про умови вступу та правила прийому в IT Step University можна дізнатися за телефонами: