На початку весни весь світ по-особливому говорить про прекрасну половину людства😊

А ми поговоримо про прекрасних дівчат у сфері IT, а саме студенток IT Step University!

Щороку популярність сфери IT зростає і все більше жінок обирають цю галузь для професійної реалізації. 

Ми поспілкувалися з нашими студентками, дізналися, що ж наштовхнуло кожну з них обрати цю сферу, які ІТ-напрями зараз найбільше цікавлять, чому вирішили здобувати знання саме в IT Step University та яким бачать своє майбутнє. Також дівчата поділилися лайфхаками та порадами щодо вибору майбутньої ІТ-професії та навчання в університеті. 

 

Мізерак Владислава, студентка 1 курсу IT Step University:

“Згадуючи себе 2-3 роки тому, я і не припускала, що моє життя буде якось пов’язано з IT. Я ніколи не цікавилась цим напрямом і будувала плани зовсім в іншій сфері. Проте, натрапивши в соцмережах на сторінку IT Step University, я подумала: “чому б і не спробувати?”. А зараз я вже студентка 1 курсу.  Будь-хто погодиться, що сьогодні IT – це одна з найперспективніших сфер, в якій можна максимально розкрити свій потенціал, отримуючи при цьому гідну фінансову винагороду. Гадаю, університет надасть мені все необхідне для того, аби я змогла реалізувати себе на всі 100%. Звісно, стереотип про те, що сфера IT – це лише для хлопців, ще не повністю викорінився з нашого життя, проте з кожним днем ця думка змінюється і в мене є всі шанси посприяти цьому). Програмування вимагає терпіння і уваги до деталей. Сподіваюся, що через декілька років своїм прикладом мотивуватиму інших).”

 

Кирилюк Марія, студентка 1 курсу IT Step University:

“Сфера IT – неймовірно велике поле для вибору професії, де можна мігрувати між цікавими відділами, напрямами. Це місце, де кожен може знайти себе. Це неймовірний челендж довжиною з життя, який мотивує вдосконалюватись та змінюватись. Мені це подобається і  дуже надихає!

Раніше ІТ для мене було магією, а програмісти – чарівниками з паралельного світу. Я не мала уявлення, як все відбувається. Я вирішила навчатися на програмі доуніверситетської підготовки і тут вже почала щось розуміти. Зараз навчаюся в університеті – і я вже програмую. Знову якась магія! 😃 Важливо знати базу, а ще треба вміти гуглити, дуже багато гуглити!

А якщо серйозно, то програмування вимагає величезної роботи над собою, багато часу і практики. Саме зараз я цікавлюсь кібербезпекою та розробкою ПЗ. 

На даний момент в ІТ працює вже достатньо багато дівчат, тому це не проблема, це величезна можливість! Вважаю, що саме жіночий тип мислення найбільше підходить для роботи в ІТ. Це круто, весело і цікаво! 

IT Step University для мене – це велика сім’я,  яка приймає і вже не відпускає). Це неймовірно різні і цікаві студенти. Це викладачі, які круто навчають, завжди допоможуть та підтримають.  Це крутецький універ, в який хочеться їхати на пари! 🙂

Майбутнім абітурієнтам хочу порадити лише наснаги. Працюйте! Програмуйте! Шукайте себе!

Особисто я в майбутньому хочу здобути своє ім’я в цій сфері. Нові перемоги і досвід. Хочу творити  майбутнє цього світу! До речі, є неймовірно класний фільм “Першому гравцю приготуватись” – це моє натхнення принаймні до того часу, поки світ не досягне такого прогресу як у фільмі.

Вся ця сфера –  це величезний виклик, що викликає цікавість і змушує рухатись вперед. ІТ – це майбутнє! Класно бути частиною майбутнього, але творити його – це зовсім інші емоції.”

 

Стоякевич Аліна, студентка 1 курсу IT Step University:

“Обрала сферу ІТ, тому що це перспективно. Обираючи університет, керувалась самим методом навчання, де є лише необхідні предмети. Раніше до вступу не цікавилась ІТ, про що трішки шкодую.

Бути дівчиною в ІТ, мабуть так само, як і бути дівчиною в інших сферах. Адже жіноча інтуїція і здатність залагоджувати різні ситуації корисна на будь-яких посадах та в різних професійних сферах, в тому числі й ІТ. А загалом, все круто, коли оточують цікаві люди. Майбутню спеціалізацію ще не обрала. Думаю, щоб бути успішним в ІТ сфері, достатньо бути зацікавленим у цьому. Всьому можна навчитись, потрібно тільки працювати над собою.”

 

Лідія Пастернак, студентка програми доуніверситетської підготовки IT Step University

“Завжди цікавилась новими технологіями і керування комп’ютерами на даний час для мене одне з найцікавіших занять. Сучасний світ не може обійтись без ІТ, тому я вирішила пов’язати своє життя з цією сферою. А також в мене є здібності до математики та англійської мови, тож природньо, що я зробила саме такий вибір. У вільний час люблю читати та грати в відеоігри, що мабуть теж повпливало на мій вибір).”

 

Катерина Гавриш, студентка 2 курсу IT Step University

“Я обрала ІТ, бо знаю – це галузь постійного росту, крутих проектів та безлічі можливостей.

Сподіваюсь, що разом з IT Step University кожен студент зможе знайти свою нішу та максимально себе реалізувати. До вступу в університет я 5 років навчалася в комп’ютерній академії ШАГ, тож мій вибір був очевидним. Радію, що вже зараз під час навчання маю можливість здобувати досвід роботи в ІТ. Мені здається, вже неактуальним є стереотип “як непросто бути дівчиною в ІТ”! 

В ІТ, як і в будь якій іншій сфері потрібно бути собою та кайфувати від кожного дня на роботі чи проекті, байдуже хлопець ти чи дівчина. Недостатньо просто добре щось знати, чи вміти, потрібно бути в течії розвитку та серед однодумців. Це вже крок до успіху, бо успіх – це безперервна робота над собою, це досвід і результат, навіть якщо не завжди приємний. Я бажаю кожному, незалежно що ви обрали, почувати себе на правильному шляху та отримувати шалене задоволення від того чим займаєтесь.”

 

Мар‘ян Вікторія, студентка 1 курсу IT Step University:

“IT сфера – це широкий вибір можливостей і це те, що спрощує та вдосконалює наше життя. Більшість конференцій, мітапів організовані для людей, що пов’язані з інформаційними технологіями. І не тому, що це модно, а тому що за цим майбутнє.

Ще з 9 класу я точно знала, в якій сфері навчатимусь та працюватиму. IT Step University в цьому мені допоможе!

Щоб бути успішним в IT, варто постійно себе прокачувати та вміти пристосовуватись до змін. 

Люблю проводити час з друзями, сім’єю. На вихідних займаюся в залі та обожнюю вечірні пробіжки. Вважаю, що це дуже перезаряджає й надихає.”

 

Христина Мельник, студентка 1 курсу IT Step University:

“Cфера IT має багато перспектив, активно розвивається. Заробітна плата айтішників значно перевищує зарплати в інших галузях. Я пам‘ятаю, ще з дитинства цікавилась комп‘ютерами, тому надіюсь, я себе знайду саме в цій сфері. Чому саме IT Step University? Тому, що це перший ІТ-університет в Україні, який спеціалізується на ІТ-освіті. Це університет, який дає не лише диплом, але й можливість повністю реалізувати себе у ІТ. Перед вступом в університет, я 3 роки навчалась на курсах в академії ШАГ. Отримала певні скіли, які юзаю зараз. Загалом стараюсь розвиватись не  лише в межах університету. Намагаюсь шукати різні івенти, щоб прокачувати скіли, знайомитись з новими людьми зі сфери IT. Люди дивуються, коли я кажу їм, що я майбутній айтішник. Але ж IT – це не магія, цієї справи може навчитись будь-хто, головне мати бажання і бути готовим постійно розвиватися. 

Швидше за все, оберу напрям «Розробка програмного забезпечення», оскільки це дуже цікавий, перспективний напрям і спеціалісти у ньому є дуже затребуваними. Протягом навчального року у нас не так вже й багато вільного часу, але коли з’являється така можливість, то я відвідую заняття з танців. Це найкращий спосіб для мене розслабитись та трішки відпочити від навчального процесу.

Дуже раджу постійно стежити за новинами у сфері, швидко реагувати на зміни, пристосовуватись до нових технологій, в іншому випадку набуті навички будуть швидко втрачати свою актуальність. Вчіться вчитись швидко і у вас все вийде! Вірте в те, що все, чого ви хочете – можливо, потрібно лише зрозуміти чого саме ви хочете. В майбутньому я планую ставати кращою версією себе, розвиватись у сфері IT, ловити кайф від роботи. Мене мотивують успішні люди, які досягли успіху в улюбленій справі.”

 

Качмар Діана, студентка програми доуніверситетської підготовки IT Step University:

“Для себе обрала сферу IT, оскільки це дуже перспективно та нереально цікаво. Також, щоб довести іншим та собі, що й дівчата можуть бути вправними, в деяких випадках навіть більш успішними, ніж хлопці у цій сфері 🙃 У виборі мені допомогли батьки та друзі. 

Після першого заняття я не розчарувалась у своєму виборі, бо в IT Step University почуваю себе вільною. Спілкування між викладачами і студентами, чи між студентами мега просте, цікаве та веселе. І дійсно, це захоплює.

Girls in IT – це круто, через те, що у дівчат трішки інше мислення. Ти почуваєшся так, ніби все можеш 🙂 Та і повагу одразу видно зі сторони одногрупників.

Я поки що вагаюся між цифровим дизайном та архітектурою. Але у будь-якому випадку хочу пов‘язати свою спеціальність зі творчістю. Адже творчість збагачує наше бачення світу та розширює фантазію.

Мої поради. Потрібно обов‘язково вивчати базу: які є мови, що зараз більше використовують, тощо. Ну і багато залежить від вподобань. Ви повинні бути зацікавлені, тільки тоді навчання буде мега цікавим та доступним, і тільки тоді ви дізнаєтесь багато корисної інформації.

Через 5 років бачу себе успішною woman, яка працює у крутій компанії директором чи щось у цьому роді  🙂 

Натхнення до більших звершень з’являється автоматично, коли у мене щось виходить і я бачу успіхи у певних ситуаціях. Також моїм натхненням є моя сім‘я, хлопець та друзі :)”

 

Альона Голоскова, студентка програми доуніверситетської підготовки IT Step University:

“Я довго не могла вирішити яка буде моя майбутня професія. Часто звертала увагу на  рекламу IT Step University, а коли переїхала до Львова то зрозуміла, що це мій шанс реалізувати себе у сфері IT, якою цікавилась і раніше, проте це було дуже поверхнево.

Поки що IT Step University – це єдине місце, де я здобуваю знання в галузі IT.

Дівчиною в IT бути класно, адже хлопців більше і вони завжди раді тобі допомогти.

Над  майбутньою спеціалізацією я ще вагаюся, скоріше за все це буде Web дизайн, знаю,  що тут я відкриюсь повністю.

Звісно, щоб бути успішним в IT, потрібно знати різні мови програмування, потрібно бути комунікабельним, а також читати багато літератури.

Найбільше подобається в IT-сфері те, що люди в яких є одна ціль формують команди і працюють над певним проектом.

Майбутнім вступникам раджу бути уважними  на парах, завжди проявляти свою активність і звісно бути дружніми. 

Натхнення для розвитку дуже часто черпаю з інтернету, мотивують та надихають мене музика, фільми і друзі.”     

     

Барчук Анна, студентка програми доуніверситетської підготовки IT Step University:

“IT – це сучасно, це наше майбутнє.

На власному досвіді я пробувала різні ІТ-курси, але зупинилася на IT Step University. Зазвичай, коли хтось чує професію програміст, уявляє собі лише хлопців, але зараз дівчата успішно долають ці стереотипи. Щоб бути успішним треба багато навчатися, старатись дійсно застосовувати набуті знання, ходити на різні івенти.

Мене мотивують різні успішні люди, які досягнули чогось в житті.  Зараз всі мої хобі – це репетитори, готуюся до вступу.”

 

Демчук Софія, студентка програми доуніверситетської підготовки IT Step University:

“Вірю, що у мабутньому ІТ сфера відкриє для мене багато можливостей та перспектив. Тому що, ІТ Степ Університет є одним з лідерів серед спеціалізованих вишів.

Я змалку мала пристрасть до всього «цифрового».

Напевно багато хто думає, що гендерні стереотипи якось заважають у виконанні обов‘язків у ІТ, проте вважаю, що головне – це наші знання!

Як старшокласниця можу сказати, що зараз моє дозвілля – це підготовка до ЗНО).

8 років свого життя присвятила танцям, але довелось зробити паузу через навчання та брак часу на підготовку. Проте зараз стараюсь активно займатись спортом, ходити на танцювальні майстер-класи. Люблю проводити час з друзями, подорожувати та навчатись чомусь новому!

Також люблю малювати та грати на гітарі, а якщо є настрій – готувати щось смачненьке)

Курс «Доуніверситетської підготовки» дуже класно розкриває схильності та таланти. За 2 роки ви зможете опанувати стільки всього цікавого! Хотілося би порадити майбутнім вступникам наснаги та терпіння! Не проґавте можливість знайти себе у цьому великому цікавому світі!

Серед того, що я знаю зараз, напевно хотіла б розвиватись як Web developer, займатись Front-endом та можливо заглибитись у Java.

Наразі, ще у роздумах який саме напрям оберу  майбутньому, проте переконана, що інформаційні технології будуть супроводжувати мене усе життя.”

 

 

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити атмосферу нашого університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – запрошуємо завітати до нас.

Для цього просимо зареєструватися:

Детальніше про умови вступу та правила прийому в IT Step University можна дізнатися за телефонами: