ІТ-освіта для підлітків

 

Рекомендуємо зареєструватися на консультацію:

 

Також можете зателефонувати:

 

Детальніше про програму доуніверситетської підготовки читайте у статті Zaxid.net.

 

Перший український ІТ-університет успішно реалізує доуніверситетську підготовку для підлітків

Сфера інформаційних технологій стрімко розвивається. Щороку чисельність ІТ-компаній зростає, і кількість охочих опанувати комп’ютерні науки збільшується. А отримання відповідної освіти – запорука успішного майбутнього працевлаштування. Та не завжди випускники шкіл та їхні батьки мають чітке розуміння того, наскільки широким є поле ІТ-технологій. Відсутність базових знань може стати причиною неправильної оцінки своїх можливостей, хибного вибору професії і, як наслідок, втрати мотивації. Працівники IT Step University – першого в Україні університету, який спеціалізується на ІТ-освіті – не лише оцінили подібні ризики, а й створили унікальну програму доуніверситетської підготовки для учнів 9-11 класів, яка орієнтована на те, щоб допомогти школярам визначитись у майбутній спеціалізації в ІТ-індустрії, набути базових знань, навчитися працювати в команді та ефективно презентувати свої результати.

«Ідея доуніверситетської підготовки виникла одночасно із заснуванням університету. На загальне розуміння — це програма всебічного розвитку, яка позиціонується як підготовка до навчання в університеті. Насправді цілі у програми є більш амбітними. Серед них варто виділити дві. Перша ціль — це максимальна соціалізація учнів. На нашу думку, це є безумовним акселератором створення “історії власного успіху” в сучасних умовах цифрового суспільства. Вже з перших днів підготовки учні 9-11 класів інтегруються у студентське середовище. Вони тісно контактують зі студентами бакалаврату, знайомляться з викладачами, тренерами, менторами, професіоналами-практиками. Відповідно партнерське перебування учня у такому соціумі та його професійна діяльність у коворкінгових форматах є запорукою успішної соціалізації та підготовки до майбутнього.

Ми прекрасно усвідомлюємо цінність знань. Проте для нас очевидно, що успішність людини в конкурентному середовищі досягається насамперед вмінням вчитися та використовувати здобуті знання. Тому наша друга ціль — це розвиток практичних навиків та креативного використання знань на практиці. У нас учні нарешті починають розуміти, навіщо їм фізика та математика, англійська тощо. Ми очікуємо, що вони по-новому будуть дивитися на деякі дисципліни і, як ще один результат програми, стане підвищення мотивації навчання у школі» – розповідає керівниця програми доуніверситетської підготовки Надія Цюра.

Доуніверситетська програма на базі IT Step University доступна для всіх охочих. Тестування проводиться виключно з метою вимірювання знань для подальшого поділу студентів на групи, у яких буде комфортно кожному. Домашні завдання є індивідуальними, їх задають, беручи до уваги потреби та задатки кожного студента.

Навчання триває чотири семестри. В кожному семестрі студенти вивчають один із напрямів програмування. Один семестр містить чотирнадцять навчальних тижнів. В тижні є чотири заняття. Одне заняття триває 1 год 20 хв. Студенти обирають для себе графік занять – будні або субота. Учні, які навчаються по буднях, відвідують заняття двічі на тиждень, а ті, що мають змогу займатися лише у вихідні, мають чотири пари поспіль у суботу. Зазвичай, в суботу займаються студенти, які добираються на навчання з інших міст. Викладачі IT Step University запевняють, що для спраглої знань молоді відстань не є перешкодою. Серед студентів доуніверситетської підготовки є мешканці Тернополя, Ковеля, Долини, Стебника, Новояворівська та інших міст. Окрім основної локації – приміщення IT Step University, заняття також відбуваються на базі шкіл у різних районах Львова, аби студентам було максимально зручно.

Велику увагу університет приділяє вивченню англійської мови, яка необхідна для ІТ-сфери. Вивчення іноземної мови проходить у сучасних форматах. Також студентам пропонують різноманітні поїздки закордон, де можна не лише подолати мовний бар’єр, а й ближче познайомитися один з одним. Зокрема, студенти відвідували центр Коперника у Варшаві, проходили тижневе навчання у Західно-Фінлянському Коледжі, відвідували ІТ-компанії в Польщі та Чехії, слухали екскурсії у багатьох європейських містах. Поєднати корисне з приємним можна також під час спільних літніх поїздок на море, де в обідню спеку практикують спілкування англійською, постановку вистав, проведення різноманітних конкурсів та ігор. Були в Італії, Іспанії, Франції і планують не зупинятися на досягнутому, адже від такого формату навчання студенти в захопленні.

Паралельно з вивченням технічних дисциплін, вдосконалюють soft skills: ораторське мистецтво, критичне мислення тощо. Усі здобуті знання одразу застосовуються під час виконання командного проекту. Розподіливши між учасниками команди певні ролі, хтось приміряє на себе образ проектного менеджера, хтось пробує себе дизайнером чи девелопером або ж тестувальником. Наприкінці семестру ці проекти презентуються перед широкою аудиторією. Подія є відкритою для всіх, тому запрошують друзів та батьків, а також представників ІТ-компаній.

«Такий підхід до навчання дуже дисциплінує. Вони вчаться працювати в команді, бути відповідальними один перед одним, дотримуватися дедлайнів. Хоч це і відбувається у формі гри, але це реальна робота і реальні результати. Проекти презентуємо англійською. І з кожним семестром бачимо прогрес. Це модель справжньої роботи в ІТ-компанії» – зазначає пані Надія

Підлітки створюють різноманітні сайти, мобільні ігри, інтелектуальні термометри та ін. Серед проектів, які справді вражають, викладачі згадують винахід розумного дзеркала, яке реагує на голос і навіть відповідає. Спеціально до презентації своєї роботи студенти створили сайт із закладками про розробників, де рекламували свій продукт. Дехто захоплюється проектною роботою настільки, що, окрім командного проекту, розробляє ще й свій власний, і презентує вкінці семестру одразу дві роботи.

Більшість викладачів IT Step University мають досвід роботи в ІТ-компаніях, є професіоналами у своїй справі. Наприклад, Денис Аксьонов, який викладає предмет «Основи веб-програмування» на доуніверситетській підготовці, має десять років практичного досвіду, стверджує, що кожен викладач IT Step University – це успішна людина, яка є прикладом, взірцем. Наголошує, що важливо бути наставником, другом, а не просто традиційним вчителем, який проводить урок, адже тільки так формується довіра.

«Спочатку студенти приходять і поводяться, як у школі. Вони дуже скуті. А в нас атмосфера невимушена. Ми працюємо з ними в команді. Для мене дуже важливо, щоб вони ставили багато питань. Потім вони відкриваються. Часом так захоплюються, що на перерву не хочуть виходити». Денис перелічує переваги навчання старшокласників на доуніверситетській підготовці в IT Step University: «По-перше, дев’яносто відсотків занять – це практика. По-друге, кожен студент забезпечений усім необхідним для навчання. Не треба носити з собою підручник, жодної непотрібної паперової роботи. Все в електронному форматі».

Цікаво, що оцінки та відвідуваність студенти та їхні батьки можуть відстежувати у спеціальному віртуальному середовищі. В цій системі можуть накопичувати бали за гарні оцінки чи відсутність пропусків, а згодом отримують приємні бонуси за свої досягнення.

Ми запитали студентів, які навчаються на доуніверситетській підготовці, про їхні враження від навчання. Шістнадцятирічна Валерія Синельнікова каже, що IT Step University перевершив її очікування: «У нас дружня група, всі один одного підтримують. Якщо ти рухаєшся вгору, то підтягуєш інших своїм прикладом. Подобається, що тут кожен може розвиватися як особистість, немає шаблонів. Окрім програмування, мені до вподоби вчити риторику і долучатися до організації різноманітних подій, бо мені це теж цікаво».

Львів’янин Андрій Красногурський прийшов за рекомендацією друга. Запевняє, що ще змалку хотів стати програмістом, тому наполягав на тому, аби почати освоювати професію з раннього віку. Навчанням на доуніверситетській підготовці задоволений: «Викладачі пояснюють доступно, наводять багато прикладів з життя, які пригодяться нам в майбутньому. Це цікаво слухати і сприймати. Тут можна отримати важливий досвід».

Дмитро Макайкін поки не визначився, яку саме ІТ-спеціальність планує опанувати в майбутньому. Зараз парубку подобається вивчати веб-програмування. Емоції від навчання на доуніверситетській підготовці описує коротко: «Враження максимально класні. Їх творять викладачі».

Олексій Поплавський прийшов на навчання з багажем певних знань. Проходив курси, займається самоосвітою, тому має з чим порівняти. Його відгуки теж позитивні: «Тут дають базу – і ти можеш сам визначити, в якому напрямку тобі найцікавіше розвиватися». Найбільше юнаку подобається вивчати робототехніку. Хлопець вже визначився, що вступатиме в IT Step University після школи.

Після проходження доуніверситетської підготовки на базі IT Step University абітурієнти можуть вступати до різних вишів. Так чи інакше набуті знання знадобляться їм у майбутньому. «Після цієї підготовки вони можуть вчитися будь-де, але бували випадки, коли студенти, які вступили до іншого вишу, за деякий час переводилися в IT Step University. Кажуть, що відчули різницю і зрозуміли, що у нас їм краще» – згадує проректор Тарас Рак.

Отже, підсумуємо, що дає підліткам програма доуніверситетської підготовки на базі IT Step University: базове розуміння комп’ютерних наук, набуття професійних навичок у сфері IT, вдосконалення англійської, розвиток soft skills, адаптацію до університетського середовища, підсилення мотивації для здобуття університетської освіти, досвід прийняття креативних рішень, широкі можливості для самовираження, потрібні контакти, і, звісно ж, друзів та однодумців на все життя. Приємно усвідомлювати, що сучасна освіта прогресує, а навчальні заклади нового формату роблять освіту в Україні цінною.

Джерело: www.Zaxid.net

 

 

Триває новий набір. Кількість місць обмежена. Встигніть зарезервувати місце у групі.

 

Рекомендуємо зареєструватися на консультацію:

 

Також можете зателефонувати: