Традиційно в IT Step University на початку кожного навчального семестру проходить  іWeek – тиждень натхнення та мотивації. 

Мотиваторами виступають спеціалісти у сфері IT – професіонали своєї справи з багаторічним досвідом.

Цього разу спілкувалися про сучасні тенденції на ринку, про те, як стати успішним та затребуваним ІТ-спеціалістом, як стати лідером та про навики, які необхідні для цього.

«Як жити у світі, де постійно необхідно вчитися?» – неформальне гасло цього мотиваційного тижня.

Детальніше про основні ключові питання, які висвітлили наші інсайдери читайте далі.

 

Лілія Мудрик  – директор корпоративного університету компанії ELEKS, експерт з управління, навчання та розвитку персоналу розповіла про виклики сьогодення для бізнесу. Лілія зазначила, що найбільшу цінність цьому ж бізнесу дають люди, адже люди – це основний і найважливіший капітал кожної компанії.

На питання «Як стати лідером?» відповіла, що справжній лідер – це людина, яка перш за все ділиться лідерством зі своєю командою, передає це лідерство, незалежно від того, яку компетенцію необхідно розвинути або ж на якому етапі роботи знаходиться команда.

 Також виділено низку основних компетенцій лідера:

 • системне мислення
 • вміння працювати з людьми
 • розуміти і чути людей, вміння вести за собою
 • розуміти структуру організації, хто які ролі займає
 • завжди тримати у фокусі мету, до якої прагнеш

Лідером може стати будь-хто, головне вірити в себе та в свої можливості.

 

Також до нас завітав Денис Москалевський – HR Business Partner компанії ЕРАМ, професіонал з 6-тирічним досвідом роботи в галузі управління персоналом.

З Денисом  спілкувалися про кар’єру та основні тренди сучасного ринку праці, на що звертають увагу роботодавці та про те, як впевнено зробити перші кроки в IT-сфері.

Денис виділив невід’ємні складові успішності в IT сфері:

 • постійне навчання
 • розвиток
 • визнання
 • залученість

А що ж важливо для роботодавців? Теоретичні знання, особисті якості, знання іноземних мов та досвід роботи.

Спілкувалися і про те, як власне отримати досвід роботи та які шляхи використовувати? А для того, щоб зрозуміти в якому напрямку рухатися, важливо дати відповідь на такі запитання: 

 • Які навички та знання я повинен здобути, щоб отримати бажану посаду?
 • В яких компаніях я можу здобути необхідні навички та знання?
 • Як я буду вести комунікацію з компанією?

Спираючись на власний досвід, Денис поділився чек-листом щодо пошуку роботи:

 • Скласти список компаній у вашій сфері діяльності
 • Скласти структуроване зрозуміле резюме та супровідний лист
 • Відправити резюме та супровідний лист в компанію зі свого списку
 • Дізнатися про долю листа в компанії
 • Ходити на заходи, пов’язані з пошуком роботи та розвитком кар’єри
 • Завжди готуватися до співбесід
 • Приймати рішення про вихід на стажування / практику / роботу свідомо

 

Галина Даців

Свою кар’єру в IT розпочала у 2003 році з посади інженера з якості програмного забезпечення. Згодом обіймала посади менеджера проектів, менеджера з продажу, бізнес-аналітика.

Останні 10 років очолює корпоративний університет компанії SoftServe та відповідає за професійний розвиток і навчання працівників.

Зустріч зі студентами пройшла доволі цікаво та активно.

Спілкувалися на теми:

«Agile-навчання як ключ до успіху в XXI столітті»

Що таке Learning agility та VUCA? 

Які скіли необхідні успішному студенту в 21 столітті? 

У сучасному світі усе більш затребуваними стають не знання у конкретній сфері, а саме вміння вчитися. На перший план виходить Learning agility – здатність до навчання та вміння швидко опановувати нове. Це вміння робити висновки з досвіду і успішно застосовувати їх в нових або нестандартних ситуаціях.  Саме здатність навчатися на досвіді є основним фактором, який дозволить стати успішним працівником в 21 столітті. Також Галина  розповіла про основні складові Learning agility:

 • Mental agility – це широта мислення, допитливість, кмітливість.
 • People agility – відкритість по відношенню до людей, здатність ефективно взаємодіяти, розуміти їх інтереси, знаходити індивідуальний підхід і мотивувати інших для досягнення цілей компанії.
 • Change agility – відкритість до змін, здатність постійно вивчати нові можливості.
 • Result Agility – здатність досягати результатів в складних ситуаціях та прагнення самостійно ставити собі амбітні цілі і постійно “підвищувати планку”.

 

Розвиток Soft Skills у студентів – один з важливих чинників працевлаштування.

Тарас Озарків –  Tech lead, senior BI developer, Skelia, з радістю поділився зі студентами своїми знаннями на тему «Що таке soft skills та навіщо вони IT-спеціалісту?»

Soft skills або ж «м’які» навички – це ті вміння, яким неможливо навчити, масштаб яких є дуже умовним, але часом саме вони стають вирішальними при досягненні цілей. Дуже часто їх можна назвати особистими якостями або рисами характеру людини, їх можна розвинути самостійно або набути з досвідом.

Дійшли висновку, що саме «м’які навички» є найголовнішим козирем сучасного фахівця та виділили топ обов’язкових скілів, необхідних для підвищення рівня особистої ефективності сучасного спеціаліста.

Основні з них це:

 • комунікабельність
 • командна робота
 • гнучкість та вміння адаптуватися
 • креатив
 • лідерство
 • позитивний настрій

 

В останній день мотиваційного тижня Микола Воронін – керівник напряму Digital дизайн в ІТ Step University, засновник та арт-директор Voronin Design Studio провів захоплюючу лекцію на тему «Дизайн на 280 км\год: Шлях одного дизайнера, або як ніколи не перегоряти!».

Він розповів студентам про основні напрями роботи своєї студії: графічний дизайн (брендинг, айдентика, логотипи), web mobile дизайн (мобільні аплікації, web-сайти), маркетинг та smm, девелопмент (front end та back end) та інші.

 

Зацікавив методом “design thinking” для реалізації різних проектів і не лише в дизайні.

Під час презентації розказав основні правила для хорошого логотипу, а саме – яким він має бути:

мінімалістичним (as simple as possible), асоціативним з тим видом діяльності який він презентує, виділятися серед інших та професійним.

Також висвітлив вимоги для ефективного сайту чи web сторінки: лаконічність та есенційність, “easy to use”, має виділятися серед конкурентів, “SEO friendly”, адаптивним під мобільну версію.

Микола поділився актуальними трендами у дизайні в 3 категоріях: технічна, “look and feel” та візуальна. Щодо технічної, це  – швидкість завантаження, “SEO friendly”, чат боти, big data, теорія “mobile first design”. Подача усієї корисної для споживача інформації має зосереджуватися в межах 6-7 скролів тривалістю до 5 с. Потрібно враховувати мінімалістичний підхід, оскільки мінімалізм завжди в тренді.

Актуальним є використання анімацій, що реагують на скрол – це концентрує увагу споживача на необхідних акцентах. Щодо візуальних трендів, це асиметричність, відеобекграунди – відео завжди передає більше динаміки та атмосфери аніж просто картинка, “bold or rich typography” – як краще за допомогою змісту та форми передати емоції, відчуття.

Микола розповів про нове бачення стандартних кольорів, цікаві комбінації та їх використання.

“Природа – це найкращий дизайнер в світі, створює найкращі дизайнерські продукти, якими треба надихатися.”

На завершення лекції Микола Воронін поділився своїми порадами як бути успішним: швидко і систематично вчитися, відвідувати курси, івенти, воркшопи, практичні заходи, працювати з менторами.

Я люблю ділитися знаннями, я люблю бачити результати того, як люди розвиваються. Цей зворотній зв’язок надихає мене, щоб працювати далі.

Ніколи не зупиняйтеся і приймайте складні виклики! Якщо наші цілі нас не лякають – це надто маленькі цілі. Беріть амбітні цілі! Пам’ятайте, що невдачі – це теж досвід. Будьте відданими і пристрасними!

Як не вигоряти? Микола поділився своїми секретами: “Займайтеся спортом, подорожуйте, поважайте та любіть себе та свою сім’ю. Цей симбіоз дає енергію для успіху.”

 

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити атмосферу нашого університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – запрошуємо до нас! Для цього просимо зареєструватися:

Детальніше про умови вступу та правила прийому в IT Step University можна дізнатися за телефонами: