Поспілкувалися з ректором Віктором Волошином про результати цьогорічної вступної кампанії, секрет успішності IT Step University та подальші плани …

 

Завершується третя вступна кампанія університету. Що, на Ваш погляд, приваблює абітурієнтів вступати в IT Step University? Якою є студентська аудиторія?

Спільнота студентів університету зросла вдвічі. Це майже 400 студентів, які навчаються на різних програмах. Нам вдається окреслити портрет нашого абітурієнта, який стає студентом. Це молодь, яка найперше є вмотивованою і цінує свободу, рівність, щирість та відкритість. Надзвичайно приємно, що практично кожен наш студент не тільки поставив перед собою запитання «для чого я вчуся?», але й дав собі на нього відповідь.

Яка особливість цьогорічної вступної кампанії?

Цікавим є факт, що збільшивши мінімальну кількість балів у сертифікаті ЗНО до 120, нам вдалося підняти середній конкурсний бал нововступників на більш як 10 пунктів і сьогодні він сягає 165 балів. Вважаю це правильним кроком і результатом, який дозволить підняти планку нашої подальшої діяльності. Якщо ми робимо орієнтир на те, що скоро будемо мати справу з квантовими комп’ютерами, то природньо підсилюються вимоги до вивчення таких предметів як математика і фізика. На цьому й будемо робити акцент надалі.

Ідеологічною метою нашого університету є сприяння розвитку студентів. Як це реалізується на практиці?

Ми побачили, що всі студенти талановиті. Потрібно лише створити їм умови для розвитку. І сьогодні це стає окремим сервісом нашого університету. Необхідно виявити вподобання студента, переконатися у серйозності цих намірів, підшукати ментора і бажано довести до реалізації, а потім і презентації й просування продукту на ринок. Особливо добре нашим студентам вдається участь у соціальних проектах, які передбачають компоненту інформаційних технологій.

Один з подальших наших напрямів – це те, що старші студенти (а з часом і випускники) повинні залучатися до навчання своїх молодших колег. Для цього в межах проектної роботи формуються команди, учасники яких є студентами різних курсів. Потім команди саме у такому складі приймають участь у конкурсах, хакатонах тощо.

Однією з основних вимог сучасного студента є навчання в комфортних умовах. Чисто, затишно, естетично, ергономічно – таким сьогодні є приміщення сучасного університету.

Університет активно розвиває навчальний напрям доуніверситетської підготовки. Які вже бачите результати?

Хочу відзначити, що вперше у цьому році ми мали випуск на програмі доуніверситетської підготовки, і ця молодь якісно відрізняється від інших вступників, оскільки вони є адаптованими до університетської освіти, отримали добру підготовку з англійської мови, мають розуміння у широкому спектрі ІТ галузі (часто вже зробили вибір щодо подальшої спеціалізації), а основне – набули складові м’яких навичок на кшталт презентабельності, публічних виступів, комунікацій, роботи у команді, тайм-менеджменту, вміння знаходити інформацію та оптимально користуватися нею тощо. Ми переконані, що майбутнього фахівця потрібно готувати ще зі шкільної аудиторії. Саме тому активно працюємо над змістом і якістю програми доуніверситетської підготовки, де вивчаються (шліфуються) не шкільні предмети, а через певний набір дисциплін пропонуються складові м’яких навичок, англійської мови і комп’ютерних та інформаційних технологій.

Які зараз є запити від IT індустрії щодо професійних кадрів? Які навички є затребуваними в бізнес-середовищі?

ІТ індустрія потребує все більше і більше кадрів – щороку створюється тисячі нових робочих місць. І для нової економіки, яка є креативною, в першу чергу потрібні люди з відповідною підготовкою. І необхідним мінімумом тут є знання англійської мови і широкий спектр набутих soft skills.  Наступного року нас чекає перший випуск і це буде перший екзамен щодо якості підготовки наших бакалаврів. Ми не знаємо, які технології будуть затребувані через 20, а то й 10 років. Та наш випускник повинен бути готовий до інновацій, до змін, до нових обставин. Він повинен вміти комунікувати і приймати оптимальні рішення у нестандартних ситуаціях.

Що, на Вашу думку, є фундаметальною складовою навчального процесу?

Навчальний процес має безліч важливих складових. Проте, особливо хочу відзначити особу викладача. І практично мистецтвом є забезпечити гармонію в університеті академічного підходу і практиків, які сьогодні залучені до виробничого процесу в ІТ компаніях. Вважаю, що нам вдалося залучити тих фахівців, які якісно реалізують розроблені програми.

Який секрет успішності IT Step University?

По-перше – це команда з якою працюєш. Легко щось будувати, коли у тебе креативні однодумці (без дискусій не обходиться!), які поділяють погляди і цінності. По-друге – тісні зв’язки з індустрією, яка диктує вектор підготовки фахівців. І тут має бути синергія університетів та всієї галузі, щоб розуміти запити, які є сьогодні, і які будуть в найближчому майбутньому. Ну і не перше, і не друге, а найголовніше – це родина і друзі, які мотивують, підтримують, сприяють та допомагають.

Головним критерієм успішної діяльності університету без сумніву є якість, яка забезпечується розробленою системою. Ця система гарантує, що надані освітні послуги відповідають існуючим стандартам (тут до уваги беруться як вітчизняні, так і стандарти закордонних інституцій), відображають особистісні очікування студентів та батьків, а також задовольняють вимоги працедавців.

В якому керунку розвивається IT Step University? Якими є стратегічні плани?

Зараз ми обговорюємо створення при університеті сучасного інноваційного центру з великим бюджетом та відповідними можливостями. Основним завданням такої структури є підтримання інноваційної та підприємницької діяльності науковців і студентів, допомога у просуванні їх винаходів та проектів на ринок. Університет обов’язково повинен мати бізнесову складову, ми повинні культивувати дух підприємництва.

Ми формуємо університет як місце для дискусій та комунікацій. Вони можуть бути як вузькопрофесійні, так і світоглядні. В стінах університету ми хочемо обговорювати яким має бути майбутнє і яким у цьому майбутньому має бути суспільство, людина, відносини.

Вірю в успіх! Знаю, що вдасться!

 

 

 

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити атмосферу нашого університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – запрошуємо до нас! Для цього просимо зареєструватися:

Детальніше про умови вступу та правила прийому в IT Step University можна дізнатися за телефонами: