IT Step University налагоджує співпрацю з найкращими викладачами з різних регіонів України. Цього тижня заняття для студентів університету проводить Артем Долотов – старший науковий співробітник Харківського національного університету радіоелектроніки, співзасновник ІТ-компанії, яка працює на Corel Corporation. Зокрема, він викладає системний аналіз для другокурсників, які навчаються на трирічному бакалавраті.

Тож що таке системний аналіз, наскільки він важливий для розробників та в чому полягає робота аналітика у цій сфері?

Як пояснює Артем Долотов, системний аналіз застосовується в ІТ-індустрії на всіх етапах розробки програмного забезпечення: від моменту, коли у замовника з’являється бізнес-ідея, до моменту, коли команда створює продукт. Системний аналіз потрібен абсолютно скрізь. Якщо його немає, то неможливо перевести бізнесові вимоги замовника в технічні вимоги для команди розробників. Адже команда, не вдаючись до системного аналізу, не зможе сповна реалізувати продукт, незалежно від сфери його застосування.

 

Системний аналітик зазвичай проводить низку бесід з замовником, дізнається усі необхідні деталі і вимоги. І вже на основі цих вимог команда створює саме те, що потрібно клієнту. Якщо обійтися без системного аналітика, то не факт, що розробники створять саме такий продукт, який підходить замовнику. Тому системний аналіз – це дуже важливий етап. А системний аналітик взагалі потрібний на кожному етапі створення продукту. По суті, він працює з вимогами, і ці вимоги часто видозмінюються.

Також Артем Долотов зауважує, що співпраця між викладачами з різних університетів важлива: «Насправді нам  у Харкові в ІТ-компаніях не вистачає підготовлених спеціалістів. Тому нам бракує таких вишів, як IT Step University, які можуть дати базову, правильну, бізнес-орієнтовану підготовку фахівців».