Є такий жарт: доки не складеш сесію – ти ще не студент. Але першокурсники IT Step University успішно впоралися із першими іспитами. Вони поділилися своїми враженнями та розповіли, чи насправді екзамени в університеті такі страшні, а також як краще до них готуватися.

Про першу сесію – із перших уст.

 

Олеся Сліпецька:

«Сесія прийде неочікувано» – слова проректора, що в листопаді звучали смішно, а в січні стали правдою. Ну що ж, до першого екзамену лишилось три дні, саме час почати готуватись. Збираю всі свої сили і йду «штурмувати» конспекти за цілий семестр з лінійної алгебри та аналітичної геометрії. Добре, що цілий семестр я вчила цю дисципліну. Напевно, без того я б не склала тоді екзамен. А на самому іспиті вийшло так, що температура піднялась, голова болить страшенно і я не можу виконати елементарних перетворень. Я не виконала частину завдань, тож отримала оцінку «добре».

Отже, настає другий екзамен і тут ситуація серйозніша – адже це програмування. Вирішую, що на підготовку до екзамену виділяю п’ять днів (щоб вже точно підготуватись). Перечитую всі лекції і відновлюю все у пам`яті, що встигла забути аж з самого вересня. День до екзамену: ніби все вивчено, десять разів повторено, але страх нікуди не зник. Думаю: буду сподіватися на краще. Наступного дня білет трапився наче не поганий. Екзамен складався із трьох частин: дві практичні і одна теоретична. П`ять годин напруги та мозкового штурму і – ура! Я склала  останній екзамен! Неймовірні відчуття щастя і нарешті заслуженого відпочинку. Для себе я зробила такі висновки: перед наступною сесією не хворіти, вчитись протягом семестру та почати готуватись до іспитів набагато швидше.

 

Юрій Дучак:

Для мене сесія не була великою проблемою. Але не скажу, що це далося мені легко. Є предмети, які я здав з легкістю. За це дякую викладачам, які допомагали в цьому, давали можливість вивчити максимум. Після першої сесії я зрозумів, що для того, аби не «паритися» перед сесією, треба регулярно вчитись і до неї. Адже пройти велику кількість матеріалу за два тижні зі всіх предметів і при тому розраховувати на нормальну оцінку – нереально! Моє загальне враження: сесія – це не є так страшно, як про неї розказують. При правильній організації часу, розстановці пріоритетів це не складе великих труднощів. Але оцінки – це не головне. Найважливіше – те, чого ви навчились, і наскільки великий ваш прогрес в «прокачці» своїх скілів.

 

Данило Хомин:

Моя перша сесія пройшла досить успішно. Насправді у деяких моментах було складно, але коли я побачив результат, то зрозумів, що всі мої старання не були даремними. Чи були недоспані ночі? Звісно. Інколи спав всього близько двох годин. І цей не дуже тривалий сон дався в знаки. На екзамені було важко сконцентруватися, але з часом все стало нормально. Можу сказати, що сесія – нелегка річ! Тому потрібно вчитися впродовж семестру, а не в останній момент. Якщо студент готувався до сесії, то екзамени не будуть дуже складними. Головне – не переживати і не боятися. Люблю свій університет, викладачів і людей, які в ньому вчаться!

 

Юрій Хомин:

Для мене екзамени не були дуже важкими. Усе, що було на сесії, нам протягом семестру старанно пояснювали викладачі. Тому кожен з нас, мабуть, не відчув великих труднощів. Також я вдячний за те, що потрапив саме в мою групу. Адже навіть коли мені щось давалось тяжко, я міг розраховувати на допомогу одногрупників. Дуже цікаво було готувати розрахункові роботи або, наприклад, соцопитування на ділову мову та комунікативні технології. Це не викликало у нас відчуття нудьги, а навпаки – ми лише загорілись бажанням виконати завдання якнайкраще і найшвидше дізнатися результат. Єдині проблеми у мене з’явилися на екзамені з математики, бо мені не вистачило часу, щоб дописати кілька завдань. Але на доздачі я отримав потрібний мені бал.

Мабуть, найтяжчим був екзамен з ОС, тому що сам матеріал та логіка написання були дуже тяжкими.  Проте і з цим завданням ми впорались. Попри те, що всі дуже переживали через іспит з об’єктно орієнтованого програмування, на екзамені все виявилось досить просто. Особливо мені сподобалось, що написання програми було одним з завдань. Це зробило екзамен цікавішим, ніж якби ми просто обводили правильні відповіді до тестів.

Водночас я незадоволений своїм результатом з англійської мови, хоч знаю її набагато краще. Через це я дуже розслабився і не проявляв жодної активності на парах. Тому і не отримав на іспиті найвищий бал. Проте я розумію, що це справедливо, і наступного разу я готуватимусь краще.

Після сесії студенти вже з новими силами продовжили навчання. Тим більше, на початку семестру їх чекав Inspiration Week. Тиждень натхнення та мотивації додав наснаги підкорювати нові вершини!