Уже два роки, як IT Step University успішно працює у Львові. Це перший університет  в Україні, який  спеціалізується винятково на ІТ-освіті. За цей час заклад отримав значні здобутки та має амбітні плани щодо подальшого розвитку.

Наша команда

Сьогодні в IT Step University викладають понад два десятки справжніх професіоналів. Студентів вчать не тільки теоретики, а й практики.

Зокрема, Володимир Вергун – працює у компанії EPAM, керівник EPAM Lviv University Programs. Має понад десять років досвіду в інженерії програмного забезпечення. Олег Новосад – Senior Mobile Engineer у компанії SoftServe, автор багатьох власних проектів, засновник стартапу Severenity. Вікторія Луцко – вже понад п’ять років в ІТ-сфері. Працює Senior Business Intelligence Testing Engineer в компанії EPAM.

Юрій Ратушняк – кандидат технічних наук, Software Engineer компанії SoftServe. Орест Сорока –  Lead developer, працює в компанії EPAM. Тетяна Свірідова – Software Engineering Manager у компанії EРАМ. Ірина Вербенко – Project Manager в компанії Intellias. Ну і звичайно Олена Винокурова – професор, фахівець в галузі розробки гібридних систем обчислювального інтелекту. Працювала в ІТ-компанії Akvelon Ukraine, а зараз курує програми з робототехніки в IT Step University.

Наша місія – створити нове покоління, яке будуватиме майбутнє. У Львові працює понад 200 міжнародних IT-компаній, які потребують фахівців своєї справи. Тому випускники IT Step University не залишаться без роботи.

У 2017-му університет розпочав активну роботу. І вже у перший рік роботи заяви на навчання подали 125 абітурієнтів. Сьогодні в IT Step University тільки на бакалавраті навчається 109 студентів.

Ще 162 – слухачі програми доуніверситетської підготовки. Протягом двох років старшокласники, які хочуть пов’язати своє майбутнє з ІТ-сферою, покращують свої знання з англійської мови, здобувають м’які навички та вчаться програмувати.

Соціальне життя

Варто зауважити, що ІТ-університет стає співорганізатором важливих подій в ІТ-галузі та соціальній сфері. Наприклад, в університеті проходив всеукраїнський відкритий турнір з шашок-64 «Кубок Лева». Змагання зібрало видатних спортсменів з усієї України, в тому числі учасників з обмеженими можливостями.

Також IT Step University налагоджує співпрацю з загальноосвітніми школами. Виш відкритий до спілкування та завжди радий вітати майбутніх абітурієнтів. Саме тому ми запрошуємо учнів львівських шкіл на екскурсії, щоб показати життя університету й розповісти про навчання. За цей період до нас завітали випускні класи більш як 80 шкіл Львівщини.

Також в ІТ-університеті діють безкоштовні програми для вчителів – Soft Skills, Teach Advanced Skill, вступ в робототехніку з Arduino.  Педагогів навчають як мотивувати дітей та як все встигати, викладають основи фінансової грамотності. Водночас не забувають і про новітні технології. Освітяни вчаться працювати з сучасними електронними ресурсами, заповнювати онлайн-журнали, створювати в інтернеті платформи для власних лекцій тощо. Програму Skills You Need вже закінчило майже 300 львівських вчителів.

Наукові досягнення

Університет співпрацює з IEEE (Інститутом інженерів з електротехніки та електроніки). Це потужна міжнародна наукова організація.  Під егідою української секції цієї організації у ІТ-університеті відбувалася загальноєвропейська конференція молодих науковців CEuSYP 2017, яка зібрала понад 50 учасників з усього світу. Також IT Step University був співорганізатором Міжнародної конференції 2018 Second ІEEE International Conference on Data Stream Mining & Processing. На неї завітало близько 300 науковців у галузі ІТ з усього світу. Деякі студенти вже встигли взяти участь у кількох міжнародних заходах, представити власні розробки та налагодити знайомства з представниками ІТ-сфери.

А похвалитися студентам є чим. До прикладу, вони працюють над розробкою систем штучного інтелекту. Одна з команд першокурсників втілює у життя ідею «розумного шолому» для велосипедистів. Smart-шолом покликаний убезпечити велосипедистів під час пересування проїзною частиною. А студент Андрій Когут представив аудиторії першу версію своєї розробки Eyes mouse. Прилад дозволяє людям, хворим на ДЦП або паралізованим, з допомогою вбудованих чи зовнішніх веб-камер використовувати комп’ютер за допомогою очей.

Семен Оскерко за час навчання встиг відвідати кілька наукових конференцій, а також здобути перше місце у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science – 2018». Він представив свою розробку, що вирішує задачу інтелектуальної обробки даних в Internet of Things застосуваннях. Згодом студент отримав подяку від облдержадміністрації як один із кращих студентів Львівщини!

Студенти Іt Step University беруть участь у різноманітних конкурсах, хакатонах та олімпіадах. Зокрема, були учасниками Digital Hackathon. Перемогли у міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science-2018».

Навчання англійською

Оскільки важко уявити світ інформаційних технологій без англійської мови, наші студенти не пасуть задніх. Першокурсники IT Step University вивчають економіку англійською мовою. Також іноземною мовою викладають навчальні дисципліни «Комп’ютерні мережі» та «Системний аналіз». За словами викладачів, студенти вражають своїм високим рівнем знання англійської мови.

Студентські ініціативи

Студенти IT Step University цікаво і змістовно проводять дозвілля. В університеті діють різні студентські клуби. Насамперед, це IT BEANS, діяльність якого орієнтована на вивчення tech skills з розробки ІТ. Також функціонує клуб Game&Design.

Дозвілля студентів

Під час канікул для студентів організовують цікаві поїздки, в тому числі й за кордон. Так, влітку група викладачів,  студентів, абітурієнтів вирушила у незабутню подорож Італією! А восени студенти бакалаврату та програми доуніверситетської підготовки відвідали країни Балтії та Скандинавії. Також студенти доуніверситетської підготовки побували в Центрі науки у Польщі.

Студентське життя доволі активне і різноманітне. Університетська молодь полюбляє спорт – насамперед, баскетбол та волейбол. У рамках Днів університету традиційно проводяться спортивні турніри з волейболу між командами студентів та викладачів.

Проекти університету

Вже стало доброю традицією розпочинати навчання в IT STEP University з мотиваційного тижня – Inspiration Week. Гостями у нас були:

  • Засновник IT STEP Academy та IT STEP University Дмитро Корчевський;
  • Засновник ITHRLifeStyle та Batyar Agency Василь Гукалюк;
  • Викладач спортивного запам’ятовування і швидкочитання Гордій Остапович;
  • Software Engineer, Consultant у GlobalLogic Ярослав Пушко;
    Дизайнер у Data Art Юлія Матвійко;
  • Software Engineering Manager у EPAM Тетяна Свірідова та інші.

В університеті започаткували серію заходів «Шалені 90-ті» – про перші кроки ІТ у Львові. Вже відбулася перша зустріч із співзасновником компанії Soft Serve Тарасом Кицмеєм. Він розповів як айтішники проводили розробки в університетських лабораторіях, на заводах, в орендованих «хрущовках».

Співпраця з провідними ІТ-компаніями та закладами освіти

IT Step University налагоджує співпрацю з іншими навчальними закладами та ІТ-компаніями. Зокрема, підписані угоди зі Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності, Державним ВНЗ «Університет банківської справи», Spoleczna Akademia Nauk w Lodzi, компанією Soft Serve та ін.

Партнерство

IT STEP University приймав учасників Всеукраїнського інтелектуального проекту «Еврика-2018». Старшокласники зі всієї країни проводили наукові дослідження. Одна з груп учасників працювала над створенням макету «Смарт-класу» під менторством професора університету Олени Винокурової.

Також у рамках Форуму інноваційної освіти INED під егідою IEEE Region 8 відбувся воркшоп IEEE TISP Week 2018: Intelligent Arduino Autocar Challenge. Учителям показали можливості використання сучасних інформаційних технологій та робототехнічних систем у процесах викладання інформатики в школі.

IT STEP University ініціював Brainstorm: «Школа – Університет: співпраця і взаємодія». Вчителі, учні та їхні батьки обговорювали нагальні питання: мотивацію у навчанні, взаємодію шкіл і університетів тощо.

Крім того, університет ініціював зустріч «Магістратура 2:0: перезавантаження». Захід за участі заступника Міністра освіти і науки України Юрія Рашкевича зібрав освітян, представників ІТ-компаній SoftServe, EPAM, ELEX, PL Vision.  На зустрічі обговорили проблеми вищої освіти та взаємодію навчальних закладів із компаніями на ринку праці.

Плани на майбутнє

Ми не збираємося зупинятися на досягнутому. Однією із наших цілей є побудова потужного ІТ-комплексу. Це буде десятиповерховий навчальний кампус, де навчатимуться студенти першого в Україні ІТ-університету та освітнього центру IT Step Academy. Крім того, тут заплановано побудувати  профільну середню школу. Тож маленькі львів’яни ще зі шкільної парти зможуть долучатися до світу ІТ-технологій.