Навчальний рік у самому розпалі, а учнів випускних класів невдовзі очікує Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Обов’язково потрібно буде скласти тестування з української мови та літератури, математики або історії України (на вибір). Третій предмет випускники також обиратимуть із переліку. Отож, як підготуватися до тестування і не провалити його – порадами поділилися заступник директора Львівського центру оцінювання якості освіти Андрій Миляник, а також студенти IT Step University

Визначиться з предметами для ЗНО

Реєстрація на ЗНО розпочнеться 5 лютого і завершиться 25 березня. Тому вже зараз треба визначитися з вибором предметів, які потрібно буде складати на тестуванні. Можна пройти пробне ЗНО. Уся інформація про нього є на сайті Львівського центру оцінювання якості освіти. Крім того, на платформі Prometheus містяться безкоштовні онлайн-курси з підготовки до тестування.

Пошукайте техніки запам’ятовування інформації

В Інтернеті є багато методик і прийомів, які допомагають покращити пам’ять та швидше і ефективніше засвоїти матеріал. Комусь легше запам’ятати розділи з підручників, якщо створювати  в уяві асоціації. Хтось вивчає матеріал за допомогою карток. Тому важливо вчитися у той спосіб, який підходить саме вам

Зверніть увагу на час, коли краще засвоюється матеріал

Знову ж таки, тут все індивідуально. В одних найбільша продуктивність вранці, а в інших пік працездатності настає опівночі. Є поширена думка, що вчитися всю ніч – недобре, і краще добре щодня висипатися перед ЗНО. Але це працює не для всіх. Інколи найкращим графіком навчання є час, наприклад,  з 11-ї вечора до 4-ї години ранку. Або можна обрати певні дні тижня, які присвячуватимете активному навчанню.

Головне не ЩО вчити, а ЯК

Тут може посприяти зміна обстановки.  Буває, що час, проведений в кав’ярні з конспектами чи у коворкінгу з ноутбуком набагато ефективніший, ніж коли вчитися вдома. Деяким допомагає, коли засвоєний матеріал переказуєш іншим людям. До того ж, ще і ораторські навички можна покращити.

Шпаргалки не спрацюють

Не сподівайтеся на шпаргалки, підказки та інші хитрощі. Краще надіятися на свої знання. Важливо бути спокійним, вміти самоорганізуватися. За статистикою, ЗНО не можуть скласти менше ніж 10% випускників. Але пам’ятайте: щоб «провалити» тестування, теж потрібно докласти неабияких зусиль. Тому якщо ви все ж таки готувалися, навряд чи така халепа трапиться. Здебільшого, часу на тестуванні достатньо, можна уважно подумати над питаннями.

Отже, надмірно хвилюватися на ЗНО не варто. Це не допоможе добре скласти тести. Якщо правильно розподілити час для навчання і відпочинку, можна ефективно підготуватися до тестування. Зазвичай учасники виконують завдання швидше, ніж передбачають. Тому спокій, уважність та підготовка перед тестуванням – запорука гарних результатів.

 

 

Підготовка до зовнішнього незалежного тестування – найбільш відповідальне заняття для кожного 11-класника. Замість пошуку репетиторів – обирайте якісну та ефективну підготовку до ЗНО в IT Step University!

Кількість місць у групах обмежено – тому рекомендуємо зареєструватися вже зараз:

 

Детальніше читайте про програму підготовки до ЗНО в IT Step University читайте тут.