IT STEP University приймав учасників Всеукраїнського інтелектуального проекту «Еврика-2018» 

Вже третій рік поспіль у Львові проходить всеукраїнський інтелектуальний проект «Еврика-2018», ініціатором якого є Винниківська Санаторна Школа-Інтернат. Старшокласники зі всієї країни проводять наукові дослідження під керівництвом вчителів та викладачів, працюють над реалізацією своїх проектів.

Одна з груп учасників проекту працювала над створенням макету «Смарт-класу» в IT STEP University під менторством професора університету Олени Винокурової та студентів другокурсників.

«Наш проект полягав у тому, що ми уявили собі, як має виглядати шкільний клас мрії у майбутньому, і спробували це створити. Наприклад, в ньому вікна відкриваються за допомогою голосових команд. Загалом усе керування класом відбувається за допомогою голосу, ми це створювали за допомогою платформи Arduino. Сподіваємось що колись такі класи будуть реальністю», – говорить про ідею проекту Сергій, учень зі Львова.

Своїми враженнями поділились й інші учасники проекту:

«Я дізналась про проведення проекту у школі, і мене дуже зацікавила ідея створення «Смарт-класу» своїми руками. У школі ми таким не займаємось, тому було цікаво спробувати. Я конструювала вікна для макету, які потім будуть відчинятися за голосовою командою», – Нана, м. Костянтинівка, Донецька область.

Захід був організований, щоб розбудити у школярів дух дослідництва й підтримати їхні ідеї. До проекту були залучені й шкільні вчителі:

«Я став керівником групи учнів, які займаються розробкою проекту “розумного класу”, але до початку навіть не уявляв, як це все буде відбуватись. Але коли все почалось, я зрозумів, що це дуже цікава ідея, і сам дізнався багато нового, про систему смарт-сіті, наприклад.

Дітям дуже корисно брати участь у таких заходах, оскільки зараз відбувається велика комп’ютеризація, все дуже зосереджено на гаджетах, і діти мають не тільки вміти тим користуватись, а й розуміти, як це все влаштовано», – ділиться враженнями Любомир, м. Винники, Львівська область.

«Нашу школу цього року вперше запросили взяти участь у проекті «Еврика» і ми не змогли пропустити таку можливість. Мені дуже сподобався IT STEP University, де це все відбувається, тут дуже привітна атмосфера та дружні люди, гарні аудиторії, сучасне обладнання.

Для дітей дуже корисно брати участь у таких подіях, адже вони мають постійно дізнаватись щось нове, розвиватись. Робототехніка, якою вони тут займаються, це захоплююче, і це майбутнє, яке нас вже оточує. Ми маємо показувати це дітям», – говорить  Любов Сергіївна, вчитель з Миколаївської області.

Школярам, які у команді працювали над реалізацією своєї задумки «Розумного класу», допомагали студенти другого курсу університету, які вже мають досвід роботи з робототехнічними системами та інтернетом речей.

«Мені сподобалось працювати з дітьми, вони були активні та проявляли ініціативу. В них є великий потенціал, дехто вже трохи знає програмування, хтось в іншому добре розбирається. Я була ментором хлопця, який займався відео-презентацією, і він показав навички на високому рівні», – говорить про спільну роботу Крістіна, студентка IT STEP University.

Протягом двох днів школярі плідно працювали над своїм проектом під керівництвом професора університету Олени Винокурової. Олена підкреслила не лише активну участь школярів, а й важливість спільних ініціатив шкіл та університетів:

«Працювати з дітьми було дуже цікаво, вони дуже залучені у процес і зацікавлені результатом. Впевнена, що така співпраця шкіл та університеті обов’язково має бути, адже дає дітям уявлення про сучасні проекти в ІТ, показує, де і як можна застосувати надбані знання у школі, а також може підштовхнути до вибору майбутньої професії», – Олена Винокурова, професор IT STEP University.

Вже завтра команда школярів представлятиме свій проект «Розумний клас» організаторам та суддям «Еврики-2018».