Як студенти IT STEP University беруть участь у міжнародних наукових ІТ-конференціях

Крім насиченого навчання в університеті, студенти IT STEP University використовують можливості приєднатись до серйозної наукової діяльності та беруть участь у ІТ-конференціях. Протягом першого року навчання студенти активно працювали над власними проектами, і деякі з них встигли презентувати свої розробки науковій спільноті.

Комп’ютерна програма, що розпізнає рух ваших очей та дозволяє за допомогою погляду керувати комп’ютером, була представлена на міжнародній науковій конференції “Інтелектуальні системи прийняття рішень та проблеми обчислювального інтелекту”, яку щорічно (протягом 15 років) проводить Херсонський національний технічний університет. Розробку, що отримала ім’я EyesMouse, представив Андрій Когут, студент тоді ще першого курсу університету.

За словами Андрія, робота над цим проектом спільно з професорами університету, стала для нього цікавим викликом, а представлення програми на міжнародній конференції – першим серйозним досвідом публічної презентації.

«Я проїхав всю Україну для доповіді. Для мене це новий досвід, я вперше спробував себе в ролі доповідача на науковій конференції. У майбутньому буду активно приймати участь у таких заходах, адже це великий розвиток для мене та нові знайомства», – говорить Андрій.

Зараз він продовжує активну роботу над свої проектом та вже встиг представити розробку на Міжнародній науково-практичній конференції «Інформаційні управляючі системи та технології», що відбулась  на базі Одеського національного політехнічного університету у вересні цього року. 

Семен Оскерко, студент другого курсу, за час навчання встиг відвідати кілька наукових конференцій, а також здобути перше місце у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science – 2018». Він представляв свою розробку “Multidimensional Wavelet Neuron and its Learning for Pattern Recognition Tasks in the Internet of Things Applications”, що вирішує задачу інтелектуальної обробки даних в Internet of Things застосуваннях.

Семен продовжував розвиток свого проекту під керівництвом професорів IT STEP University, та отримав змогу стати доповідачем на Міжнародній конференції ІEEE International Conference on Data Stream Mining & Processing, що цього літа зібрала понад 300 науковців у галузі ІТ з усього світу.

«Дуже важливо, що наш університет займається заходами такого рівня, бо вони дають можливість початківцям показати себе перед великою аудиторією і поділитись своїми розробками та проектами», – говорить Семен про участь у конференції DSMP.

IT STEP University був співзасновником цієї масштабної конференції, тож до участі у ній були залучені зацікавлені студенти. Не зважаючи на літні канікули, студенти у якості волонтерів працювали поряд з організаторами та спілкувались із науковцями та представниками ІТ-спільноти з різних країн.

«Це був дуже цікавий та захоплюючий досвід. DSMP – масштабна подія з великою кількістю цікавих спікерів з інших країн. Дуже приємно, що наш університет був одним з організаторів конференції та дозволив студентам стати частиною заходу такого рівня», – говорить про участь у конференції Віктор Подолян, студент другого курсу.

«Я побачив нове коло професійних людей, на яких треба рівнятися, набиратися в них досвіду. Дуже сподобалась невимушена атмосфера конференції та вільне спілкування між учасниками. Представлені нові ідеї у ІТ-сфері були надзвичайно цікавими та інноваційними. Особисто мене вразив стартап Олега Новосада. Я зрозумів, що є над чим працювати у майбутньому», – ділиться враженнями Володимир Хом’як, студент другого курсу.

Студенти IT STEP University знайшли у конференції не лише можливість побачити масштабну міжнародну подію, а  завести нові знайомства в ІТ-спільноті та отримати безцінний досвід:

«Такі конференції, в першу чергу, розвивають нас не як студентів, а як досвідчених програмістів. На таких подіях ти розумієш, що таке правильне представлення свого проекту, яка має бути твоя доповідь, до яких питань готуватися та багато інших корисних деталей. Крім того, ти отримуєш багато нових знайомств, що допоможуть тобі в майбутньому вийти на рівень досвідченого та кваліфікованого працівника ІТ», – розповідає Святослав Костик.

Попереду у студентів новий навчальний рік, що принесе ще більше можливостей спробувати свої сили у якості учасників конференцій та інших подій. IT STEP University завжди відкритий до співпраці та з великою гордістю підтримує усі ініціативи студентів.