Проектний підхід до навчання: як це працює

В IT STEP University з першого курсу впроваджується проектна робота для студентів. Такий формат навчання є більш ефективним, ніж звичайна теорія, адже дозволяє студентам отримувати реальний професійний досвід. Як університет втілює цей підхід у життя розповів Олег Новосад, ментор IT Step University, senior software engineer at SoftServe.

Для викладача комплімент, коли учні його перевершують, і ми зі свого боку працюємо над цим. Система нашого навчання побудована таким чином, аби студенти залучалися в робочий процес вже з першого курсу. Це проектна робота: справжній проект, над яким у ІТ-компанії працювали би програмісти. Ми даємо його студентам і у всьому допомагаємо. Така проектна робота дозволяє відкрити області, в яких студенти ще не працювали і показує, які скіли їм потрібно буде підтягнути.

Звичайно, у програмі навчання є просто програмування, де вивчаються різні мови. Однак, саме проектна робота дозволяє навчитися вчитися. До того ж, крім звичайного навчання, завжди запрошуються люди зі сторони, які можуть розповісти багато цікавого. Ці люди вивчають ринок, в курсі останніх трендів в ІТ і можуть розповісти все те, що потрібно сучасним ІТ-шникам.

Я сам закінчив «Системне програмування» у НУ ЛП. Суттєва різниця цього університету у форматі навчання. Він побудований практиками, які самі працюють в ІТ і знають, що там є зсередини і що потрібно студентам, аби вони стали висококваліфікованими та за короткий термін в рази перевершили своїх колег з інших університетів.