Навіщо в університеті потрібен HR-ментор

Наталя Костюк, HR-ментор ІТ Step University, розповіла, що це за посада та які завдання вона виконує. 

Ми для них як друзі. Знаємо все про всіх студентів 🙂

“Насправді, це досить специфічна посада. Хтось каже, що це свого роду куратор, але я би казала, що це дещо інше. Це як і мама, і наставник. Я не займаюся їхнім навчанням і не даю підказок щодо цього, але я, можна сказати, живу життям студентів і допомагаю їм з реальним світом.

Тобто це як друг. Якщо у студентів зникає мотивація – тоді чому зникає. Це особисті розмови. HR-ментор дбає, щоб їм було комфортно, щоб вони були вмотивовані, щоб добре вписувались в навчальний процес.

Як це працює?

В нашому університеті є ментори по хард-скілам – зазвичай, запрошені люди з ІТ-компанії. Студенти поділені на команди і у кожного хард-ментора є команда із 6-7 студентів. Вони реалізують реальний проект (не просто курсовий чи навчальну роботу). Вони працюють як звичайні молоді спеціалісти, повністю включені в процес.

Моє завдання, як HR-ментора, полягає у тому, щоб комунікувати з менторами по хард-скілам, дізнаватися, які труднощі у студентів (хто не справляється з навчанням, кому складно працювати в команді тощо) і сприяти їх вирішенню. Таким чином я допомагаю студентам підвищити їх ефективність, зберегти мотивацію вчитися і розвиваю їхні софт-скіли.

Але навчання – це лише 40 %.

Є ще особисте життя. Є стосунки з дівчатами чи хлопцями, колегами, друзями, які впливають на якість навчання (наприклад на те, щоб вони висипалися). Є батьки, родина. Власне, були випадки, коли студенти сварилися з близькими і ми проводили особисті розмови щодо того, як вирішити конфлікт.

Чимало наших студентів не зі Львова – це і Вінниця, і Харків, і Дніпро, і Кропивницький… І буває проблема: захворів_ла.

Одного разу дзвонить до мене студент ввечері і каже: «В мене температура 40 і вона не збивається, що мені робити?». І ти викликаєш лікаря, чекаєш разом зі студентом швидку допомогу і береш в цьому участь. Ти допомагаєш їм вирішувати їх проблеми, а вони розуміють: вони тут не одні”.

Вступна кампанія 2018 в IT STEP University розпочалася 12 липня. Умови та деталі вступу можна знайти за посиланням.