Чим ІТ Step відрізняється від інших університетів?

Віктор Волошин, ректор IT Step University, розказав, в чому особливість першого ІТ-університету та як  тут впроваджується сучасний формат освіти.

На бакалавраті у нас одна спеціальність – комп’ютерні науки. В межах цієї спеціальності ми розробили декілька освітніх програм, бо вважаємо, що час моди на комп’ютерні науки вже пройшов. КН – це як знання англійської мови, інструмент для подальшого розвитку.

Не може бути комп’ютерних наук без прикладного аспекту.

Тому в нас розроблені програми – класичне програмування, інтернет речей тощо. Але сучасні тенденції показують, що надходить час і для нових програм. Наприклад – «електронна комерція». Або «цифровий бізнес». Чия це спеціалізація – економістів чи айтішників? Ми вважаємо, що айтішників. Тому ми попрацювали і розробили спеціальну програму, орієнтовану на комп’ютерні науки у різних сферах діяльності.

Перші 2 роки наші студенти вчаться по спільній програмі – є блок обов’язкових дисциплін, які треба знати. А вже на 3-му курсі, коли вони хоч трохи матимуть поняття, що і як у ІТ, студенти можуть обрати для себе те, що їм потрібно:

 • Розробка програмного забезпечення
 • Веб-дизайн
 • Мережі та кібербезпека
 • Веб-програмування
 • Інтернет речей
 • Електронний маркетинг
 • ІТ у міжнародних відносинах
 • ІТ у юриспруденції
 • ІТ у психології
 • Digital business.

Нам потрібно зламати застарілі догми.

Звичайно, є законодавство, в межах якого ми працюємо. Але багато людей не розуміють законів і самі створюють собі проблеми. Наприклад, дуже багато бюрократії. Якщо колись батько створював для дитини школу, він створював її для того, аби вона була щаслива. А в Україні університети забули, для чого вони створювались. В цій системі і студентам некомфортно, бо вони не мають того, за чим прийшли, і викладачам некомфортно, бо вони не почувають себе гідно у своєму житті.

Тому нам потрібно було зламати догми, які були істворити щось нове. А оскільки був шанс створити нове з нуля – ми за нього взялися і думаю, нам це вдалося.

Двері кабінету ректора відчинені для всіх охочих. Студенти завжди мають можливість зайти і просто поспілкуватися.

Наші студенти мають можливість прямого доступу до ректора. Ми вільно комунікуємо і спілкуємось нарівні – нема такого, що ти студент/ка і десь там внизу, а я ректор і тому вище за рангом.

Наприклад, я ніколи не користуюся правом ректора взяти собі каву позачергово. Якщо є черга, то ректор собі стоїть поміж інших та чекає. А якщо хтось хоче поспілкуватися – я завжди маю на те можливість. І дуже приємно, коли студенти просто приходять і кажуть без примусу: ви знаєте, а я вас поважаю.

Студенти теж живі люди, в яких є проблеми. Завдання ректора – їх вирішувати.

Зимою в нас трапилась, напевне, одна з найзнаковіших подій за весь цей рік. Після одного з іспитів студент вийшов і попросив викладача анулювати результат. Викладач здивувався: «Яка причина?». А хлопець каже: «Ви знаєте, я списав і відчуваю свою вину. Тому хочу перездати». На наступний день він прийшов, здав іспит і отримав свою чесну четвірку.

Мабуть, це наша внутрішня атмосфера доброчесності так на нього вплинула. Я думаю, що студенти отримують своє ком’юніті, яке і має бути в успішного університету. Вони вчаться, розвиваються, мають доступ до успішних людей і самі формують своє майбутнє.

 

Переваги IT Step University

 • навчання відбувається за авторськими програмами, які відповідають вимогам IT-ринку,
 • викладачі-практики, які паралельно працюють в IT-компаніях,
 • сучасні аудиторії, техніка, наявність кафетерію та локацій відпочинку,
 • студенти працюють у командах над власними проектами вже з першого курсу,
 • позанавчальні активності: спеціалізовані курси, тренінги та майстер-класи від лідерів IT-індустрії, участь у хакатонах, міжнародних конференціях, подорожі по Україні та закордон,
 • студенти мають можливість проживати в одному з найкращих гуртожитків Львова неподалік університету,
 • наявність доуніверситетської підготовки для учнів 9-11 класів та підготовки до ЗНО.

 

Які дипломи та сертифікати отримують випускники?

Диплом про вищу освіту державного зразка та сертифікати лідерів індустрії.

 

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити атмосферу нашого університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – запрошуємо до нас!

Для цього просимо зареєструватися:

 

Детальніше про умови вступу та правила прийому в IT Step University можна дізнатися за телефонами: