На базі IT Step University працюватиме центр підтримки технологій та інновацій

Сьогодні у Львові в IT STEP University презентували перший в Україні Центр підтримки технологій та інновацій (TISC – Technology and Innovation Support Center). На відкритті були присутні студенти, представники ІТ-спільноти Львова, засновники успішних стартапів, представники міської влади та Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Центр підтримки технологій та інновацій створений для того, аби забезпечити винахідникам та авторам в Україні доступ до високої якості технологічних та пов’язаних з ними послуг на місцевому рівні. Метою діяльності Центру є запровадження кращих світових практик охорони прав інтелектуальної власності на національному рівні, надання доступу до баз даних Всесвітньої організації інтелектуальної власності винахідникам та безпосереднього сприяння реалізації та захисту прав авторів та винахідників.

Про основну діяльність організації розповіла ініціатор та засновник TISC Ольга Джочка:

«Ми мусимо допомогти молодим розробникам визначитись, що робити зі своєю ідеєю, як її оформити та захистити. Основні послуги, що надаватиме центр  – це патентний пошук, перевірка вже зареєстрованих у світі торгівельних марок, допомога у складенні патентних заяв, а також розробка ІР стратегії. Крім того, ми маємо зробити з ідеї комерціалізований актив для майбутньої підприємницької діяльності».

Також Ольга відзначила, що перелік послуг центру є невичерпним, він залежить від вимог зацікавлених осіб, що будуть до нього звертатись. Що стосується умов роботи центру – для студентів та молодих підприємців усі послуги будуть абсолютно безкоштовні.

Заступник міністра економічного розвитку України Михайло Тітарчук та Ольга Джочка підписали Меморандум про створення центру. Заступник міністра наголосив, що для України це є історичний момент та відзначив, що держава буде щосили підтримувати молодих винахідників.   

«Цього року вперше в історії України держава виділила кошти на підтримку стартапів у розмірі 100 мільйонів гривень.  До кінця року вже працюватиме законопроект про інновації, і у майбутньому ми зможемо долучати у сферу інновацій ще більше коштів. Зараз головне створити умови для молодих підприємців і не заважати їм», – говорить Михайло Тітарчук.

З думкою, що держава має підтримувати та допомагати молодим підприємцям, виступила Яніка Мерило, експерт з інформаційних технологій, радник міністра інфраструктури України та радниця голови комітету закордонних справ Парламенту Естонії:

«Прогресивна держава безумовно має підтримувати у розвитку приватний сектор. Це стосується сфери ІТ, освіти. Починаючи від законодавства, закінчуючи підтримкою технологій та фінансуванням – ми будемо робити все, щоб такі ініціативи створювались та розвивались у майбутньому».

Віктор Волошин, ректор IT STEP University, на базі якого працюватиме Центр, також відзначив важливість ініціативи та наголосив на майбутній плідній співпраці TISC зі студентами:

«З боку університету ми дуже раді, що причетні до створення Центру підтримки технологій та інновацій, який є першим у всій Україні. Впевнені, що й наші студенти працюватимуть з ним та відчують результати. Сьогодні ми отримали велику підтримку, і вдячні усім присутнім».

Львів та IT STEP University стали першим осередком існування TISC, та у майбутньому відкриття Центрів підтримки молодих підприємців та винахідників планується на базі інших навчальних закладів вищої освіти по всій Україні.