Що таке Data Science, чому це важливо для майбутнього та які переваги магістратури в IT STEP University

На головні питання про Data Science та магістратуру відповів Дмитро Пелешко, доктор технічних наук, професор, проректор IT STEP University. 

Що таке Data Science?

Одне з найбільш влучних визначень науки про дані або Data Science звучить так: Data Science – це те, що змінить світ. Ці слова повністю виправдані, адже вже сьогодні Data Science  частково чи повністю визначає напрями розвитку бізнесу, а отже й суспільства в цілому.

Де вона застосовується: у яких сферах і яка користь?

Діяльність людини постійно формує нові потреби та висуває нові завдання зі створення засобів їх задоволення. З кожним новим днем Data Science стає основним засобом вирішення не лише існуючих потреб, але й тих, що виникатимуть завтра.

Завдяки використанню IT, людство за останні роки утворило величезні обсяги найрізноманітніших даних. Не використання цих даних – це крок назад у конкурентному співіснуванні на світових ринках. І головним тут є навіть не автоматизація бізнес-процесів, а їхній аналіз і своєчасне вироблення нових, більш ефективних стратегій діяльності.

Такий аналіз, наприклад, у медичній області вже сьогодні дає змогу мінімізувати кількість хірургічних втручань завдяки принципово новим методикам лікування, які, у свої чергу, базуються на аналізі попередньо зібраної великої статистики. Інший приклад – телекомунікаційний бізнес. Сьогодні компанії-провайдери мобільного зв’язку пропонують нові продукти, більшість з яких створювались на основі аналізу використання нами своїх гаджетів. І таких прикладів можна навести безліч.

Чому це важливо для майбутнього?

Унікальність Data Science полягає у тому, що її засоби є органічним поєднанням аналітичних та пізнавальних можливостей. Виявлення нових знань, їхнє пізнання  відкривають абсолютно нові можливості для будування різноманітних розумних систем, властивості яких ще учора здавались нам фантастичними.

Вже сьогодні ефективність технологій визначають не технологічними засобами, завдяки яким вони створювались, а наділеним “інтелектом”. Відповідно Data Science в цілому, і машинне навчання зокрема, стають головними інструментами процесу наділення інтелектом.

Наприклад, пристрої, наділені можливостями візуального розпізнавання чи розуміння людської мови, вже стали нашими “асистентами” у повсякденному житті. А в контексті таких систем як розумний будинок вони зможуть не лише знімати з нас рутинні дії (вимикання світла, води, закривання/відкривання  вікон, дверей, оплата послуг тощо), а передбачати наші бажання і, наприклад, створювати комфортні середовища за нашим внутрішнім станом, емоціями та ін.

З кожним роком такий “інтелект”, з одного боку, зростає якісно, а з іншого – поширюється у все новіші галузі. А така експансія потребуватиме не лише навчання існуючих систем, а й створення нових, більш адаптивних, гнучких, і ще більш “розумних” систем.

Які переваги у магістерській програмі з Data Science в IT STEP University?

Data Science вже стає окремою наукою, яка визначається певною формалізованою етапністю процедур для досягнення кінцевого результату. Кожен з цих етапів – це набір різноманітних математичних алгоритмів і технологій їх практичної реалізації.

В результаті, навіть найпростіше Data Science рішення стає синергією значної кількості алгоритмів різного призначення і різних способів їхньої реалізації. Розуміння самих алгоритмів не є запорукою успішного фахівця – не менш важливим є вміння їх ефективної реалізації. Адже труднощів в аналізі даних є дуже багато –  від різнотиповості і випадковості даних до їх великої кількості.

Тому в наших програмах виділяється два акценти –  це поглиблене вивчення фундаментальних знань і їх практичне застосування в процесах використання сучасних засобів аналізу даних.

Без набуття навиків практичного використання методів збору, підготовки, моделювання даних і розробки інформаційного продукту неможливий якісний фахівець з Data Scince навіть у випадку високого рівня математичної підготовки.

З цією метою протягом усього періоду навчання (який триває 1.5 року) студенти виконують проект під керівництвом успішних DataScience практиків з R&D підрозділів. Завданням проекту є розробка Data Science програмного продукту з високою імовірністю його монетизації бізнес-ринком.

Саме тісне практичне поєднання фундаментальних знань та технологічних засобів є визначальною характеристикою наших навчальних програм.

Дізнатись більше про програму навчання Data Science, а також інші програми магістратури можна за посиланням.

Також на сайті ви можете знайти умови вступу в IT STEP University.

 

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити атмосферу нашого університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – запрошуємо до нас! Для цього просимо зареєструватися:

Детальніше про умови вступу та правила прийому в IT Step University можна дізнатися за телефонами: