Як студенти вивчають комп’ютерні мережі англійською мовою

Другий семестр навчання в IT STEP University складніший, адже до програми додались нові професійні дисципліни і деякі з них студенти проходять повністю англійською мовою.  Зокрема, курс «Комп’ютерні мережі», який веде Марія Вороненко, викладач наукового факультету Університету Яна Євангеліста в Усті-над-Лабем, Чеська республіка.

Перший блок курсу тривав два тижні, і цей час, за словами викладача, пройшов дуже плідно, а студенти встигли вразити своїм високим рівнем знання англійської мови. За словами самих студентів, курс англійською був чудовим поштовхом, щоб ще старанніше вивчати мову.

«Курс комп’ютерних мереж, безумовно, дуже цікавий досвід для всіх нас, і, оскільки далеко не кожен університет впроваджує цілі курси англійською мовою, я задоволений, що у нас була така можливість. Я підняв свій скілл в живій розмові та почерпнув для себе багато цікавого про мережі різних типів», – говорить Семен Оскерко, студент IT STEP University.

Ми поспілкувались з Марією про курс, її враження та підхід до навчання.

Про курс «Комп’ютерні мережі»:

На першому занятті ми зі студентами дивились відео про те, що таке Інтернет в уявленні людей. Потім ми обговорювали цю тему, і я почула багато цікавих думок стосовно їх власного бачення. Буквально в мене на очах вони формували загальну думку про наш курс. Мета цієї дисципліни – навчитись бути архітектором, проектувальником і втілювачем комп’ютерних мереж. Моя власна мета – це якісність їх навчання.

Зараз ми вивчаємо блок Fundamental та Routing & Switching, але це лише початок. Продовженням  є курси «Seсurity of CN», тобто «Безпека комп’ютерних мереж» та «Troubleshooting  of CN» – «Пошук та усунення проблем у мережах». Вони дуже актуальні та необхідні у майбутньому, тому я маю надію, що ми будемо рухатись далі у цьому напрямку.

Чому цей курс англійською:

Англійська – це міжнародна мова, і дуже важливо вміти відстоювати свої думки, спілкуватись саме цією мовою. Адже комп’ютерні мережі – це увесь світ і майбутні професії студентів будуть неминуче пов’язані з необхідністю спілкуватись англійською. Вони не лише програмісти, а й майбутні мережеві адміністратори. Я хочу,  щоб вони вже зараз відчували себе ними.

Про студентів:

Студенти пречудові, я вже казала це, і готова повторювати знов і знов. Вони дуже здібні. Для мене було відкриттям те, що їхній рівень знання англійської такий високий. Я вражена і приємно здивована.

Про підхід до навчання та результат:

Крім лекцій студенти беруть участь у демонстраціях – це вид навчання, коли у той самий час задіяні і зір, і слух, і пам’ять, і уявлення. Такий підхід дає найкращий результат. На практичних заняттях ми тренуємо навички та засвоюємо матеріал. Обов’язково  проводимо командні виступи англійською – студенти отримують завдання, потім об’єднуються у команди та роблять цікаву та стислу розповідь на задану тему. Всі інші у цей час коментують інформацію, додають їм відомі цікаві факти та ставлять запитання.

Я намагаюсь застосувати якомога більше різних методів у навчанні, зацікавити студентів, щоб вони могли задіяти усі свої здібності для успішного результату, адже успішний результат навчання – це саме те, що нам потрібно.