Андрій Когут, студент IT STEP University, засновник клубу «Game&Design»:

«Для мене IT- це впровадження нових технологій, якими ми рухаємо світ вперед».

Андрій – яскравий приклад того, що сучасні студенти обирають вищу освіту не заради диплому, а заради нових можливостей, професійної реалізації та всебічного розвитку. Адже бути студентом – це не лише ходити на пари та складати заліки. Це можливість йти за своїм покликанням, перетворити хобі на перший серйозний проект, стати активним учасником ІТ-спільноти. Андрій розказав, чому обрав саме IT STEP University, поділився враженнями від першого семестру навчання та розказав про свій перший проект та плани на майбутнє.

Чому ти обрав ІТ-сферу та вирішив вступати в IT STEP University?

Для мене IT  – це впровадження нових технологій, якими ми рухаємо світ вперед. Інформаційні технології стали значною частиною нашого життя, куди б ми не пішли, що б не робили – ми завжди стикаємся з IT. Я вибрав цю сферу, тому що вона дає можливість вплинути на розвиток світу.

Коли я обирав університет, шукав місце, де отримаю можливість для власного розвитку. В IT STEP University я можу реалізовувати всі задумані мною проекти, знаючи, що мені ніхто не відмовить у допомозі. Також на мій вибір вплинуло те, що тут я вже за 3 роки здобуду вищу освіту, а не за 4 роки, як в інших ВНЗ. Це завдяки тому, що я раніше вчився в  Junior IT STEP Academy.

Які на твою думки є переваги у 3-річному бакалавраті?

Переваг у 3-річному навчанні – безліч. Наприклад, це можливість швидше від своїх однолітків закінчити університет, швидше розпочату кар’єру, швидше здобути професійний досвід. Велика кількість провідних університетів світу вже давно застосовують таке навчання, на відміну від України. Наш університет перший, хто зміг це зробити, і я вважаю, що це дуже круто.

Які враження від першого семестру та першої сесії?

Перший семестр навчання я запам’ятаю на все життя, тому що відбулася моя перша сесія. Склав я її успішно, тому що докладав максимум зусиль протягом семестру. Навчання було цікавим та продуктивним, ми вивчали лише ті предмети, які насправді важливі та знадобляться для роботи. Мені дуже подобаються наші викладачі, які завжди готові допомогти, з ними можна порадитись як про навчання, так і про власні проекти.

Дуже цікавим був спеціалізований курс Arduino. Ми вивчали, як можна застосовувати нейрони за допомогою Arduino. Вивчення нейронних мереж мене захоплює, тому я дуже чекаю продовження курсу у наступному семестрі.

Також протягом навчання університет організовує нам зустрічі з успішними людьми зі світу ІТ і не тільки. Спілкуючись з ними, ми дізнаємось щось нове, намагаємося дотримуватись їхніх порад, їхні лекції надихають нас на нові досягнення.

Чому ти вирішив створити клуб Game&Design?

Можливість створити власний проект – це дуже важливо, особливо, коли ти отримуєш підтримку збоку викладачів та менторів. Я вирішив створити клуб Game&Design club, який спеціалізується на розробці ігор. Я не люблю грати в ігри, але я люблю створювати їх. У клубі я зібрав найкращих студентів, яким це також цікаво, і ми вже працюємо над розробкою власної гри, яку будемо презентувати цього літа.

Які в тебе плани на майбутнє?

У майбутньому я хочу займатися розробкою мобільного забезпечення і пов’язати це з моїм хобі – нейронними мережами. Планую вже з другого курсу почати працювати в IT компанії.

Щоб б ти порадив абітурієнтам, які зараз обирають ВНЗ?

Головне – це обрати професію, в якій ти бачиш себе у майбутньому, з якою хочеш пов’язати своє життя. Відштовхуючись від цього, вже обирати університет. Коли я закінчував школу, я шукав вищий навчальний заклад, де була б рівність між студентами і викладачами та можливість власного розвитку. Я дуже радий, що знайшов це в IT STEP University.