Arduino software course в IT STEP University

Концепцію Інтернету речей вважають рушієм четвертої індустріальної революції. І не дарма. “Розумні” речі стають частиною нашого життя, мінімізують побутові проблеми, раціоналізують витрати тепла, води і світла у домівках, допомагають краще організувати наш час. Але за допомогою технології змінюється не тільки життя окремих людей, а й цілих індустрій.

В IT STEP University стартувала факультативна програма “Інтернет речей і обчислювальний інтелект/Arduino software course”, де студенти  вивчатимуть використання засобів обчислювального інтелекту в процесах розробки робототехнічних систем на платформі Arduinо.

«Більшість ІТ компаній, що йдуть у ногу з часом, уже мають підрозділи, що займають дослідженням галузі Інтернету речей, розробкою розумних речей і систем розумних речей. Саме тому важливо вже з перших курсів націлювати майбутніх ІТ-спеціалістів на цю концепцію, розповідати про те, що вже існує, давати можливість створити прототипи своїх власних “розумних” речей», – говорить про курс Arduino проректор IT STEP University, Дмитро Пелешко.

Протягом навчання, студенти набувають базових знань та навичок роботи з платформою Arduino, вивчають основи класифікації та розпізнавання образів, виконують завдання в рамках самостійної роботи, та поглиблено вивчають методи обчислювального інтелекту і набувають навичок їхньої апаратної реалізації на платформі Arduino.

«Можливість щось зробити своїми руками завжди мотивує і захоплює. Апаратно обчислювальна платформа Arduinо нам дуже у цьому допомогла. Витративши всього кілька годин на розуміння базових концепцій Arduino і засвітивши свій перший світлодіод, студенти почали втілювати у життя свої власні ідеї, використовуючи різні сенсори і створюючи власні програмні рішення. Але це лише початок», – розповідає керівник курсу, Senior Java Developer у Soft Serve, Вікторія Сенюк.

Серед головних практичних завдань курсу – програмування нейромереж та систем нечіткої логіки для класифікації і розпізнавання образів в мобільних пристроях, що працюють на технологіях інтернету речей. Результатом навчання Arduino software course  є виконання студентами міні проекту з побудови мобільного пристрою, функціонування якого базується на технологіях комп’ютерного зору та інтернету речей.

«Апаратна платформа у тандемі з комп’ютерним зором дозволяє створювати ефектні і корисні інноваційні пристрої. Для початку ми взяли задачу розпізнавання зображення, а саме рукописних цифр. Теми наступного тижня тренінгу поки залишимо у таємниці, а плани у нас грандіозні», – говорить керівник курсу, професор IT Step University, фахівець в галузі машинного навчання і обчислювального інтелекту, Олена Винокурова (Харків).

Студенти, що відвідували заняття Arduino software course, із захопленням розповідають про свій досвід та діляться враженнями:

«На курсі Arduino мені сподобалось те, що нам не задавали банальні завдання, а такі, що дійсно цікаво втілювати у життя. Хтось створював систему розпізнавання голосу, а я зробив так, щоб на дисплеї відображалися зображення та стрічка з бігучим текстом. Враження від занять абсолютно позитивні, мені дуже сподобалось, що я мав власну задачу над якою міг працювати сам, і яку зміг розв’язати також сам», – говорить Віталій Луцан.

«Спочатку для мене це все було зовсім незрозуміло, я дивився на мікросхеми і не уявляв, як це працює. Але на другому-третьому  занятті я почав розбиратися, і мене це справді захопило. Навіть звичайне мигання лампочки почало приносити мені неймовірне задоволення, а з кожним наступним заняттям і завданням я хотів чогось більшого. Курс Arduino – це новий цікавий та корисний досвід для мене, і я вдячний університету за таку можливість», – ділиться враженнями Павло Дудич, студент IT STEP University.

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити атмосферу нашого університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – запрошуємо до нас! Для цього просимо зареєструватися:

Детальніше про умови вступу та правила прийому в IT Step University можна дізнатися за телефонами: