Як вчаться студенти доуніверситетської підготовки в IT STEP University

IT STEP University створив унікальну програму доуніверситетської підготовки для учнів 9-11 класів, яка готує майбутніх професіоналів ІТ ще зі школи. Дворічна програма була розроблена спеціально для тих, хто хоче пов’язати своє майбутнє з ІТ-сферою. Цього року навчання за програмою розпочали 64 учні шкіл Львова.

Мета програми  доуніверситетської підготовки  – підвищити  зацікавленість у навчанні, розвивати мотивацію  для здобуття вищої освіти, а також допомогти школярам визначитись у майбутній спеціалізації в ІТ-індустрії.

«Я пішов на програму доуніверситетської підготовки, тому що не міг визначитися із майбутньою професією, хотів спробувати себе у різних напрямках. Навчання тут мені дуже подобається, тому, можливо, моя майбутня професія буде пов’язана з ІТ», – говорить Павло, учень 10 класу та студент програми підготовки.

Тривалість доуніверситетської підготовки – 4 семестри (2 роки), кожен з яких має свою програму навчання.  У першому семестрі студентам викладають такі дисципліни як англійська мова, риторика та основи веб-програмування. Для викладання запрошено фахівців, які працюють зі студентами за найсучаснішими методиками, адже мають досвід практичної роботи в сфері ІТ.

На заняттях з веб-програмування студентів навчають розробляти статичні веб-сторінки сайтів, що є одним з інструментів напряму Front-End. Школярі займаються в класах, облаштованих усім необхідним обладнанням (сучасні комп’ютери, мультимедійні проектори тощо). Учасники програми підготовки відзначають доступність викладання та хорошу комунікацію з викладачами, які вміють знайти підхід до кожного.

«Спочатку мені було важко вивчати програмування, але зараз вже добре. Викладачі дуже доступно все пояснюють, а спілкування з ними відрізняється від шкільних вчителів. Тут викладач та студент на одному рівні, і це дуже допомагає», – говорить Роксолана, студентка програми підготовки.

Велика увага приділяється вивченню англійської мови як невід’ємного атрибуту професіонала в галузі ІТ і запоруки успіху в міжнародній співпраці. Як стверджує Оксана Довбуш, викладач англійської мови, студенти програми надзвичайно старанні і відкриті, що дає змогу результативно проводити заняття в форматі Speaking club.

У студентів програми підготовки є свій кваліфікований HR-куратор – Надія Цюра. Вона займається не лише навчальним процесом, а й піклується про комфортні умови для студентів, комунікує з батьками та вирішує організаційні питання.

«Як керівник програми доуніверситетської підготовки, я постійно контактую зі студентами та їх батьками і хочу відзначити, що у стінах нашого навчального закладу зібралися найкращі та найбільш вмотивовані студенти, які вже розпочали будувати своє community, адже у всіх них є спільна мета – відкрити для себе світ ІТ технологій, а світові відкрити себе – розумних та креативних майбутніх фахівців».

Відгуки студентів свідчать про те, що вибір навчальних дисциплін виявився дуже вдалим, адже окрім спеціалізованих предметів, які формують так звані hard skills, введені предмети, які розвивають soft skills  – гнучкість та критичність мислення, креативність, комунікабельність, уміння працювати в команді, бути презентабельним, а значить упевнено почуватися в сучасному світі.

Однією з таких дисциплін є риторика, яку викладає Оксана Калінська, фахівець у сфері комунікативних технологій. Під час занять кожен студент має змогу навчитися тонкощам ораторської майстерності, побороти свої страхи і невпевненість. За словами викладача, студенти із великим бажанням беруть участь у різноманітних комунікативних техніках.

Кожен семестр програми підготовки супроводжується розробкою проекту з фінальним його представленням та захистом. І тут оцінюватиметься як якість виконання, так і уміння його «продати». Теми проектів вибрані такими, щоб були близькими до потреб суспільства та цікавими для розробників.

За умови виконання в повному обсязі навчальної програми доуніверситетської підготовки, випускники отримають базовий набір знань у сфері ІТ, а також вмітимуть виявляти свої лідерські якості. Крім того, у випускників програми буде можливість навчатись в IT STEP University за програмою трирічного бакалаврату – тобто диплом про вищу освіту вони отримають вже за три роки, а не чотири, як інші студенти.

«Спочатку я не планував пов’язувати своє життя з ІТ, але мені дуже сподобалось навчатись в Малій Академії. Тому я подумав, якщо тут є ще вищий навчальний заклад, і мені це подобається, то чому б не навчатися тут і надалі. Зараз я на 80% впевнений, що буду вступати в IT STEP University, і скористаюся можливістю навчатися на програмі 3-річного бакалаврату», – ділиться Олег, студент програми.

Важливою складовою програми доуніверситетської підготовки є безпосередні комунікації з реальним ІТ бізнесом. Студенти мають змогу відвідувати компанії, в яких занурюються в світ реальних відносин, а також спілкуватися з професіоналами, які стають додатковими мотиваторами для побудови успішної стратегії майбутнього.

«Я почала серйозно цікавитись ІТ-сферою після того, як почала навчання в Малій Академії. Тому коли я дізналась про університет, я вирішила, що буду вступати саме сюди. Мої батьки спочатку не вірили, що я буду серйозно займатися ІТ, але я їм це довела своїм навчання. Розказала, що за допомогою інформаційних технологій можна багато чого зробити, що це прогресивний напрямок, і що я дійсно хочу навчатися в цьому університеті. Зараз вони мене дуже підтримують», – Софія, 14-річна студентка програми доуніверситетської підготовки.

Набір на програму доуніверситетської підготовки в IT STEP University досі триває, а з лютого почнуть діяти групи не тільки для учнів 10, а й для 9 класів.

11 листопада о 12:00 IT STEP University запрошує на презентацію програми доуніверситетської підготовки. У вас буде можливість побачити життя університету, поспілкуватися з викладачами та ректором, а також дізнатись більше про програму підготовки. Для участі необхідно зареєструватися!