Цьогорічні випускники першими отримали можливість вступу в профільний IT-університет, аналогів якому немає в країні. Особливість його не лише в тому, що на відміну від існуючих окремих факультетів, ВНЗ «Комп’ютерна академія ШАГ» є спеціалізованим університетом. А й в інноваційному підході до визначення якості освіти. В чому він полягає та як будуть готувати спеціалістів найперспективнішої галузі – розповів ректор навчального закладу Віктор Волошин.

«Представляти перший спеціалізований у галузі IT – університет – це, водночас, велика шана і велика відповідальність. Такого кроку Україна чекала вже давно. Ринок IT-послуг розвивається з шаленою швидкістю, і не завжди ресурси, якими наразі оперує країна, можуть відповідати наявним вимогам. Своєю головною метою ми бачимо не просто випуск студентів з вищою освітою, а підготовку таких спеціалістів, які зможуть одразу йти працювати, не потребуючи для цього додаткових курсів чи програм. Їхні знання та навички будуть легко адаптуватись під потреби ринку не лише в Україні, але й у світі. У викладанні та оцінюванні ми користуємось європейською системою. ВНЗ вже забезпечений лабораторіями, спеціальними можливостями, які допоможуть яскравіше проводити навчання та ефективніше розкривати потенціал наших студентів».

Програма першого IT-університету відрізняється від аналогічних навчальних програм. По-перше, тим, що побудована на основі програм найкращих спеціалізованих університетів США. Вона передбачає максимум практики і розвиток тих навичок, які дозволять випускникам ставати найбільш затребуваними на ринку праці. А по-друге, вже з першого року навчання тут стартує спеціально розроблена стратегія постійного підвищення якості. В чому вона полягатиме – розповідає ректор університету Віктор Волошин:

«Вся політика ВНЗ «Комп’ютерна академія ШАГ» включає процедури забезпечення якості, або т.з. Quality Assurance. Все навчання є студентоцентрованим. Ми запроваджуємо гнучке використання різноманітних педагогічних методів, застосовуємо різні способи подачі матеріалу. Ми відносимось з увагою та цінуємо перш за все розмаїття студентів та їхніх потреб. Тому воліємо використовувати різні методи викладання, так, аби матеріал могли засвоїти всі. В той же час, наші методи спрямовані на виховання в студента почуття незалежності разом із забезпеченням необхідного наставництва і підтримки з боку викладача».

Методи оцінювання результатів в першому IT-університеті також відрізняються від традиційних. Іспити тут будуть прийматись не одноосібно викладачем, який читає курс, а разом із запрошеними сторонніми екзаменаторами. Все це сприяє тому, щоб навчання було прозорим, якісним і чесним.

«Передбачено, що програми навчання повинні постійно моніторитися та регулярно переглядатися за участі зовнішніх експертів. Розроблені нами програми містять чітко сформульовані стратегії оцінювання по кожному предмету, тобто студенти будуть знати, що саме від них очікується при здачі. З самими матеріалами можна вже познайомитися на нашому сайті», – зазначає ректор ВНЗ «Комп’ютерна академія ШАГ» Віктор Волошин.

«Найважливіший пріоритет світової освіти загалом – це якість послуг, – продовжує ректор. – Забезпечення якості нашого освітнього продукту – IT-університету – включає процеси оцінювання, акредитації та аудиту і є для нас пріоритетним завдання при прийнятті кожного управлінського рішення».

Всі викладачі навчального закладу мають відповідну кваліфікацію і високий фаховий рівень. Стратегія якості також включає певні критерії та процедури, за якими будуть моніторитись знання і навички викладацького складу. Але основний критерій в оцінці роботи – це результати професійної діяльності викладача, в першу чергу наукові.

«Ми створюємо не просто вищий навчальний заклад, а місце, де майбутній спеціаліст зможе здобувати знання в новітній, ефективнішій формі, почуватись безпечно, комфортно і мати всі ресурси для розвитку власного потенціалу. Ми воліємо відходити від вертикальних стосунків, як у традиційних вишах, а будувати наставницькі відносини, у яких студент не буде боятись висловити свою думку, зробити помилку чи спитати поради, а навпаки. Двері мого кабінету для студентів завжди будуть відчинені», – запевняє ректор першого IT – університету.

Окрім потужної уваги до системи викладання та оцінювання, у першому IT-університеті велику роль також відвели психологічній адаптації студентів до навчання та комфорту. Яскраві сучасні аудиторії облаштовані так, аби студентам було не лише комфортно, але й приємно. Різноманітні зони відпочинку дозволяють ефективно відновитися протягом дня. А в модернових конференц-залах, забезпечених необхідною технікою, будуть проходити презентації, лекції та майстер-класи запрошених лекторів.

«Маючи широке коло професійних зв’язків по всьому світу (Комп’ютерна академія «ШАГ» представлена в 16 країнах світу – прим.), ми плануємо регулярно проводити івенти для обміну досвідом. Серед запрошених гостей можна буде побачити американських та європейских колег, а також – успішних спеціалістів, які працюють в провідних IT-компаніях Львова і можуть розповісти про особливості майбутньої професії з перших вуст», – зазначив Віктор Волошин.