Тарас Федоров, Software Engineer у EPAM Systems, викладач Першого ІТ-університету:

«Орієнтація на західну систему навчання та європейські стандарти якості – це єдино правильний підхід до побудови освіти».

Про необхідність якісної ІТ-освіти:

Коли я закінчив ВНЗ за комп’ютерною спеціалізацією і тільки розпочинав працювати в сфері ІТ, я зрозумів, що моїх знань недостатньо. Я практично мав почати все з нуля. Тоді мені пощастило познайомитись із спеціалістом в галузі, і він сформувала для мене список бібліотек, технологій, мов – все, що я мав самостійно вивчити. Це був дуже великий список. Відповідно, після закінчення університету мені знов треба було вивчати тонну інформації. Викладачам вишу ніщо не заважало викладати цю інформацію, проте її не було у програмі.

Така ситуація була не тільки в моєму університеті – з ідентичною проблемою стикається кожен молодий спеціаліст, що приходить на роботу після закінчення університету. В нього немає досвіду, навичок, технологій і знань, які потрібні для роботи. Але є ті, що викладали в університеті і були потрібні для того щоб скласти екзамен.

Про завдання ІТ-університету:

Кожен спеціаліст, який починає свій професійний шлях, занурюється у величезне море інформації, і не кожен може виплисти з нього. Тому я бачу завдання університету в тому, щоб зменшити те море, щоб після закінчення університету людині не треба було вивчати тонну нової інформації. Університет має  підготувати студентів, щоб вони знали, що твориться в сфері, як розвивається ІТ, що вимагається від спеціаліста. Тоді у випускників не буде великого шоку від першої роботи та інших проблем.

Про якості випускника:

Якості випускника університету мають відповідати якостям спеціаліста, який хоче отримати роботу. Це відкритість до нових знань, вміння шукати інформацію, вміння дуже швидко пристосовуватись до нових обставин, цікавість до навчання, а також обов’язково має бути професійна база.

Про новий формат освіти та орієнтацію на досвід провідних університетів світу:

Існуючу зараз систему освіти необхідно змінювати, тому що вищі навчальні заклади України досі однією або двома ногами стоять в радянський системі. Зовнішньо вони може й виглядають сучасно, і намагаються відповідати сучасним західним стандартам, проте всередині вони ще мають дуже великі недоліки: інертність, система цінностей, де ініціатива карається, а бути як всі – вважається нормою, та викладачі, яких вчили відповідати такій системі.

Перший ІТ-університет – це новий підхід до навчання, інший настрій у викладачів та адміністрації, інший світогляд. Орієнтація на західну систему навчання та європейські стандарти якості – це не тільки правильний підхід до побудови освіти – він єдино правильний. Інакшого шляху для розвитку ІТ в Україні немає, тому що ця сфера розвивається орієнтуючись саме на західні технології, західні принципи.