ІТ – комплекс – це програма доуніверситетської підготовки для випускників 9-х класів, мета якої – ще зі школи готувати майбутніх професіоналів-айтішників.

Почне свою роботу ІТ-комплекс у вересні на базі першого ІТ-університету «Комп’ютерна Академія ШАГ». Дворічна програма розроблена спеціально для учнів, що закінчили 9-й клас та хочуть пов’язати своє майбутнє з ІТ-сферою.

Одна з переваг навчання в ІТ-комплексі – це можливість стати студентом першого ІТ-університету та отримати ступінь бакалавра не за 4 роки, а лише за 3.
Учасники ІТ-комплексу вивчатимуть  основи програмування та розробки програмного забезпечення, веб-технології, основи робототехніки, сучасні інформаційні технології. Такі знання  дозволять учням  швидко адаптуватися до програм університетської освіти.

«Друга група дисциплін спрямована на розвиток soft skills (м’яких навичок) – це комунікація та робота у команді, основи конфлікт-менеджменту, лідерські здібності, проведення презентацій проектів, власних результатів та досягнень. Програма була розроблена для розвитку особистості та створення фундаменту успішної кар’єри в ІТ-індустрії», – розповів ректор ВНЗ «Комп’ютерна Академія ШАГ» Віктор Волошин.
Школярів чекає сучасний формат навчання: замість лекцій і конспектів – робота в команді, коворкінг, активна участь у проектах, презентація власних результатів та досягнень. Крім того, активно буде проходити вивчення англійської мови у форматі speaking club.

Однією з обов’язкових умов для участі у програмі підготовки є вступний іспит з математики, за результатами якого відбирають  майбутніх студентів. Вже майже 50 школярів Львова склали вступне випробування та очікують навчання, яке стартує у вересні.  Серед них – найбільше учнів львівської гімназії міжнародних відносин ім. В. Стуса та львівської спеціалізованої школи № 81 ім. П. Сагайдачного з поглибленим вивченням англійської мови.
«Для мене програма доуніверситетської підготовки – це підготовка до майбутнього навчання, здобуття нових знань, розвиток логіки. Я зможу визначитись ким я хочу стати та буду знати, що для цього треба зробити, ще до того як буду вступати в університет. Напрямок ІТ мені цікавий тим, що це розвиває логіку і фантазію, що допомагає реалізувати свої ідеї та мрії», – поділилась враженнями  15-річна  Роксолана, учениця школи  №47.

«Під час іспиту я дуже хвилювався, але з усім впорався. Мені цікаво програмування і я хочу цим займатися вже зараз. Я думаю, що чим раніше починати, тим краще. ІТ вчить думати, і допоможе правильно розв’язувати завдання у житті», –  розповів 15-річний Артур з 82-ої  школи.
«ІТ розвиває мозок,  це престижно,  і, найголовніше, мені це подобається.  Я люблю мережі, люблю кібербезпеку – мені це легко йде в освоєнні.  В цій сфері можна зробити багато власних стартапів, розвивати та реалізовувати свої ідеї. Я думаю, що немає віку, з якого потрібно починати вчитися, головне наполегливо над цим працювати», –  поділився власною мотивацією 15-річний Олег, також з 82-ої школи.

Мета програми доуніверситетської підготовки – підвищити зацікавленість у навчанні, розвивати мотивацію для здобуття вищої освіти, а також допомогти школярам визначитись у майбутній спеціалізації в ІТ-індустрії.